Dwa nowe serwisy mapowe: przyrodniczy i ekspercki oraz większa ilość danych to nowości, jakie wdrożono w lubelskim geoportalu. Projekt jest realizowany przez województwo lubelskie i umożliwia szybkie sprawdzenie m.in. danych geodezyjnych czy zagospodarowania przestrzennego.
Nowe możliwości dla mieszkańców
Mieszkańcy mają teraz dostęp do poszerzonego zakresu danych geodezyjnych o uzbrojenie terenu, mogą zapoznać się też z sytuacją i rzeźbą terenu, a także zobaczyć jak wygląda klasyfikacja użytków.
Z kolei serwis planowania przestrzennego poszerzono o informacje dotyczące przeznaczenia terenów w planie zagospodarowania przestrzennego miasta Lublin, a także odnoszące się do decyzji administracyjnych wydanych przez tamtejszy wydział architektury i budownictwa.
Ponadto w stworzonym serwisie przyrodniczym dodano dane na temat pomników przyrody, obszarów chronionych, map akustycznych i stref zalewowych.
Dodatkową funkcją jest serwis ekspercki, w którym będą prezentowane wszystkie warstwy mapy udostępnione na poziomie geoportalu z możliwością ustawiania i analizowania swoich własnych kompozycji przestrzennych.
Lublin w stronę smart city
– Lublin, jako miasto inspiracji, stawia na rozwój technologii smart city w wielu obszarach, takich jak transport, energetyka i kontakt z mieszkańcami – mówi Sebastian Kawałko, doradca prezydenta ds. smart city w Urzędzie Miasta Lublin.
Miejski geoportal jest jednym z wysiłków miasta w sferze rozwiązań smart city. – Dzięki dostępności tych danych każdy może skorzystać z potrzebnych informacji bez konieczności przychodzenia do urzędu – podkreśla S. Kawałko.
Więcej na ten temat do przeczytania tutaj.
Komentarz #3640 dodany 2017-03-25 21:15:55
Jezeli rozpatrujemy w niniejszym artykule zagadnienie dotyczace miasta Lublin to powinniśmy pisać o lubelskim geoportalu a nie lublińskim..... wstyd Autorze.