Reklama

AD1A STIHL [01.05-24.05.2024]

Nowy las kieszonkowy powstaje na poznańskich Jeżycach

Nowy las kieszonkowy powstaje na poznańskich Jeżycach
Bartłomiej Leśniewski
15.04.2024, o godz. 8:31
czas czytania: około 1 minuty
0

Jeszcze przed długim weekendem zakończą się prace przy budowie parku kieszonkowego w rejonie skrzyżowanie ulic Galla Anonima i Kassyusza na Jeżycach, w Poznaniu. Następnie rozpoczną się nasadzenia.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b Biuro Rozwoju Gdańska – rekrutacja [26.04.24-25.05.24]

Prace są realizowane przez Zarząd Dróg Miejskich w ramach projektu “Cała wuchta zieleni dla Jeżyc!” z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego, który poparło prawie 1240 osób. Wuchta w poznańskiej gwarze miejskiej oznacza w tym wypadku „gromada”.

Zielona infrastruktura

Autorzy rozwiązania uzasadniali, że “oprócz nowych kwartałów mieszkaniowych i morza asfaltu potrzebujemy też zielonych przestrzeni między budynkami. Ponieważ Jeżyce mają bardzo zwartą zabudowę, idealnym rozwiązaniem są liczne lokalne skwery i malutkie parki”.

„Pierwsze prace polegały na poprawie infrastruktury podziemnej oraz odbrukowaniu przestrzeni. Aktualnie trwa montaż krawężników oraz budowa chodników i placu, który znajdzie się w centralnym punkcie skweru, gdzie zostaną zamontowane ławki” – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Poznań.

Wysokie standardy

Na Jeżycach przy przejściu dla pieszych będą zamontowane maty fakturowe dla osób niewidomych i niedowidzących. Na powierzchni ponad 500 metrów kwadratowych pojawi się wiele kwitnących krzewów i bylin. Zachowane zostaną istniejące drzewa, a dodatkowo posadzonych zostanie 21 nowych gatunków, w tym ambrowce, lipy, klony i platany.

Prace budowlane potrwają do końca kwietnia, a nasadzenia zieleni do połowy maja. Całkowity koszt inwestycji to prawie 670 tys. złotych z czego ponad 300 tys. zł pochodzi ze środków PBO.

 

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

Ad3b IT W ZIELENI [17.04-25.06.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024