Nowy menadżer lubelskiego Śródmieścia

Nowy menadżer lubelskiego Śródmieścia
28.06.2022, o godz. 8:02
czas czytania: około 2 minut
0

Dobrą i sprawdzoną praktyką jest ustanowenie osoby odpowiedzialnej za rozwój powierzonego jej miejsca czy obiektu. Przesłanką tą kierował się także Prezydent Lublina powołując nowego menadżera Śródmieścia. Od 1 lipca br. Łukasz Bilik realizować będzie szereg różnych lecz zintegrowanych zadań.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Władze Lublina, nawiązując do sprawdzonej w wielu innych europejskich miastach, metody zarządzania metropoliami powołały menadżera Śródmieścia. Funkcję tę objął Łukasz Bilik, pracownik samorządowy związany z Zarządem Nieruchomości Komunalnych. Do jego obowiązków należeć będzie dbałość o wizerunek Starego Miasta oraz estetykę deptaka i jego okolic. Ma on także integrować i aktywizować mieszkańców oraz wspierać dialog miasta z przedsiębiorcami ze Śródmieścia.

Nowe zielone przestrzenie

– Pierwsze poddawane analizie realizacje dotyczą nowych terenów i przestrzeni zielonych w silnie zurbanizowanej tkance Śródmieścia. Ich lokalizacje zostaną wybrane wspólnie z Wydziałem Zieleni i Gospodarki Komunalnej oraz Miejskim Konserwatorem Zabytków, a następnie omówione z mieszkańcami i zarządcami nieruchomości. Jedną z nich jest przestrzeń przy kamienicy Rynek 13, gdzie planujemy wprowadzenie pnączy – zapowiada Łukasz Bilik, nowy menadżer Śródmieścia.

Reklamy, odpady i ginące zawody

Menadżer dostrzega też konieczność pracy nad poprawą estetyki w zakresie instalowania reklam na budynkach i w pasach drogowych, a także gospodarki odpadami. Za ważne uważa również wsparcie i promowanie ginących zawodów oraz pomoc dla przedsiębiorców rozpoczynających działalność gospodarczą. Natomiast przy współpracy z Radami Dzielnic, Miejskim Architektem Zieleni i Miejskim Konserwatorem Zabytków planuje on doprowadzić do zwiększenia liczb nasadzeń drzew i krzewów oraz tworzyć nowe zielone miejsca w centrum miasta.

Stały kontakt z mieszkańcami

Wpisany w specyfikę powyższego stanowiska, codzienny i bezpośredni kontakt z mieszkańcami i lokalnymi przedsiębiorcami, służyć ma skutecznemu i sprawnemu rozwiązywaniu bieżących problemów, a także realizacji  wyzwań związanych ze specyfiką tej przestrzeni.

Zależy nam na współpracy i dialogu, dlatego o wszelkich działaniach i pomysłach będziemy rozmawiać i konsultować je z osobami, które tu mieszkają, czy też tutaj prowadzą swoją działalność. Jestem przekonany, że nowy menadżer Śródmieścia sprawdzi się w tej roli znakomicie. Będzie kontynuował już rozpoczęte zadania z zakresu rewitalizacji tej części miasta i wdrażał nowe, wspólnie wypracowane propozycje – dodaje Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Stan techniczny i rewitalizacja

Do zadań menadżera Śródmieścia należeć będzie również nadzorowanie działań związanych ze stanem technicznym, wizerunkiem i estetyką oraz identyfikowanie problemów rewitalizacyjnych. Dodajmy, że Łukasz Bilik jest pracownikiem Zarządu Nieruchomości Komunalnych w Lublinie, a od 1 lipca br., gdy zarządzeniem Prezydenta Miasta Lublin zostanie powołany do pełnienia nowej roli, będzie on łączył wcześniejsze obowiązki z funkcją menadżera Śródmieścia.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

DSK BIOODPADY 2024 [AD1d ODPADY] 16.01-27.02.24

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024