1 / 5

100 mln zł dofinansowania otrzyma Szczecin na budowę Mostu Kłodnego mającego stanowić przeprawę przez Odrę. O dofinansowaniu z budżetu państwa prezydent miasta poinformował za pośrednictwem Facebooka.

– Dobre wieści z Warszawy! Mamy 100 mln złotych dofinansowania na budowę dróg w rejonie Międzyodrza i mostu Kłodnego. Teraz walczymy o więcej. Dziękuję parlamentarzystom oraz Ministerstwu Inwestycji i Rozwoju – napisał na swoim Facebooku prezydent Piotr Krzystek.

Budowa nowego mostu w Szczecnie łączącego Nabrzeże Wieleckie z Łasztownią i ułatwiającego dostęp do miejscowego portu ma się rozpocząć wiosną 2019 r.

CCJ 300 x 250

Planowana długość przeprawy to 150 m. Konstrukcja nowego mostu Kłodnego, nawiązującego do historycznej przeprawy, będzie górowała nad panoramą Szczecina. Przy Trasie Zamkowej ma stanąć pylon o wysokości ponad 100 m i to on będzie podtrzymywał konstrukcję za pomocą 24 stalowych lin.

Zaprezentowana w maju 2015 r. koncepcja podzieliła mieszkańców. Nie wszystkim taka wizja się spodobała. Część z nich opowiadała się za powstaniem nowego mostu, inni uważali, że miasto powinno raczej zainwestować w remont lub rozbudowę pozostałych przepraw w mieście.

Budowa mostu Kłodnego ma rozpocząć się w drugim kwartale 2019 r. i będzie częścią większej inwestycji obliczonej na  350 mln zł. W jej ramach zostaną również zmodernizowane m.in. ulice: Gdańska, Energetyków, Basenowa, Górnośląska, Bytomska, Rybnicka. Zmianie ulegnie też układ  dróg. Na samym moście – oprócz pasów ruchu – powstaną tory tramwajowe, dwukierunkowa ścieżka rowerowa. Most Kłodny ma zostać oddany do użytku w 2020 r.

Źródła: szczecin.naszemiasto.pl, gs24.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

1 Komentarz

Skomentuj