1 / 3

Czwarty na Pomorzu Zachodnim ogród botaniczny powstał w Niegoszczy niedaleko Mielna. Jego budową zajęła się fundacja Regnum Vegetabile, która na ten cel uzyskała ponad 2 mln zł dotacji.

Nowy ogród botaniczny powstał na 2-hektarowej działce w Niegoszczy, kilka kilometrów od nadmorskiego Mielna. W ramach inwestycji wybudowano obiekt gospodarczy, szklarnię, budynek techniczny, oczko wodne, chodniki, ścieżki spacerowe oraz tarasy widokowe. Atrakcja służyć ma pasjonatom ogrodnictwa, kolekcjonerom roślin, szkółkarzom, naukowcom, ale także mieszkańcom regionu, np. dzieciom i młodzieży, bowiem to idealne miejsce do nauczania biologii.

Ogród, którego budową zajęła się fundacja Regnum Vegetabile, jest miejscem ochrony dziedzictwa przyrodniczego. Posadzonych zostało w nim kilkaset rodzimych gatunków drzew, kwiatów i krzewów. Wzbogaciły je trawy i rabaty ozdobne. Gotowy obiekt zostanie udostępniony odwiedzającym w przyszłorocznym sezonie. Koszt inwestycji wyniósł 2,4 mln zł, z których ponad 2 mln zł stanowiła unijna dotacja.

Ogród botaniczny w Niegoszczy jest czwartym tego typu obiektem na Pomorzu Zachodnim, po ogrodach tematycznych Hortulus w Dobrzycy, ogrodzie dendrologicznym w Przelewicach i ogrodzie botanicznym w Szczecinie.

Czytaj więcej

Skomentuj