1 / 5

Na rogu ul. Kilińskiego i Jaracza w Łodzi powstanie ogólnodostępny park kieszonkowy. Istniejące drzewa zostaną zachowane, w tym charakterystyczne klony srebrzyste. Dosadzone będą również nowe drzewa oraz zieleń niska.

Na terenie nowego mini parku ustawione zostaną ławki w cichej strefie rekreacyjnej. Oddzielną przestrzenią będzie plac zabaw. Dostępna będzie również bezpłatna toaleta publiczna, dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Teren będzie oświetlony, ogrodzony, monitorowany i wyposażony w trzy wejścia. Na terenie parku dostępny będzie sygnał Wi-Fi oraz stojaki rowerowe. W pobliżu wybudowany zostanie przystanek tramwajowy.

Umowa o dofinansowanie remontu tego fragmentu Łodzi z funduszy Unii Europejskiej i budżetu państwa została podpisana w sierpniu 2017 r. Aby otrzymać wsparcie finansowe, miasto musiało stworzyć dokumenty, które w szczegółowy sposób określają, jak nowy pocket park będzie wyglądał i działał po remoncie. Po kilkukrotnych próbach udało się wyłonić wykonawcę.

Park, a także siedem okolicznych ulic wyremontuje za ok. 18,5 mln zł firma IDS-Bud. Umowę podpisano w kwietniu ub.r. Prace rozpoczęły się w styczniu, a zakończyć mają w październiku tego roku.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj