Na warszawskim Ursusie pojawił się nowy skatepark. Obiekt powstał dzięki inicjatywie uczniów z Gimnazjum nr 132 w Warszawie, którzy zgłosili swój pomysł do budżetu obywatelskiego.

Skatepark jest zlokalizowany przy skrzyżowaniu ulic Dzieci Warszawy i Szancera. Projekt zrealizował Urząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy.

– Wszystko zaczęło się od tego, że wielu naszych przyjaciół, którzy jeżdżą na hulajnogach i deskach mówiło nam jak bardzo chcieliby mieć swój skatepark w Ursusie. Dzięki temu nie musieliby realizować swoich pasji gdzieś daleko poza dzielnicą. Słysząc wiele próśb od znajomych, postanowiliśmy, że spróbujemy spełnić ich marzenie – opowiadali przedstawiciele młodych inicjatorów projektu: Łukasz Chomiuk, Alan Krzemień, Daniel Kozieł, Staś Nowakowski i Wanda Leśniak.

Skatepark przeznaczony jest do jazdy na rolkach, deskorolce, hulajnodze i rowerach BMX. Wyposażony jest w dwie poręcze, grindbox, bank i mini-pipe, szerokie rozpędy, urozmaicony funbox, minirampę, a także manual z murkiem. Całość wykonano z żelbetonu w nowatorskiej technologii, wykorzystującej do budowy tego typu obiektów prefabrykowane elementy. Skatepark ma wymiary 29,40 m na 13,00 m, a jego łączna zabudowa wynosi 751,8 m.kw. Budowa kompleksu kosztowała 323 tys. zł.

Czytaj więcej

Skomentuj