Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

Nowy wał przeciwpowodziowy nad Opływem Motławy w Gdańsku

Nowy wał przeciwpowodziowy nad Opływem Motławy w Gdańsku
R.G.
12.04.2024, o godz. 11:56
czas czytania: około 2 minut
0

Ukończono przebudowę 600-metrowego odcinka prawego wału przeciwpowodziowego wraz ze śluzą nad Opływem Motławy w Gdańsku. W ramach tej inwestycji powstała również ścieżka pieszo-rowerowa i dwa place rekreacyjne. Jak podaje Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska koszt ogólny tej inwestycji zamknął się w kwocie ponad 11 mln zł.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b Biuro Rozwoju Gdańska – rekrutacja [26.04.24-25.05.24]

– Zakończyliśmy przebudowę i zagospodarowanie fragmentu Opływu Motławy na odcinku od ulicy Elbląskiej do ulicy Zawodzie – informuje Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. – W ramach tego zadania powstała między innymi ścieżka pieszo-rowerowa i dwa place rekreacyjne. Zasadniczym natomiast i najważniejszym elementem tej inwestycji była budowa wału przeciwpowodziowego, którego zadaniem jest zwiększenie warunków bezpieczeństwa w mieście i w jego sąsiedztwie.

600-metrowy wał i śluza

Przedstawicielka DRMG wyjaśniła też, że inwestycja została zrealizowana wzdłuż Opływy Motławy na fragmencie usytuowanym po prawej stronie opływu, gdzie wybudowano ponad 600-metrowy wał przeciwpowodziowy z nową śluzą.

W ramach tego zadania na nowym wale utworzono też drogę eksploatacyjną, która pełni jednocześnie funkcję ścieżki pieszo-rowerowej. Droga ta zyskała także własne oświetlenie.

– To ważny i ciekawy przykład połączenia funkcjonalności, tak aby z przestrzeni tej mogli korzystać mieszkańcy, ale też, w razie takiej potrzeby, pracownicy naszych służb – dodaje Aneta Niezgoda.

Place na krańcach ul. Słonecznikowej

Towarzyszące przedsięwzięciu, dwa place rekreacyjne powstały natomiast na krańcach ul. Słonecznikowej. Place zaopatrzono w altanki, miejsca do urządzenia pikników, stojaki na rowery i ławki.

Zamontowano tam również urządzenia zabawowe dla najmłodszych, a także do ćwiczeń fizycznych dla osób dorosłych.

Ważnym elementem powyższej inwestycji była również przebudowa jezdni i chodników w ul. Zawodzie, na ok. 100-metrowym odcinku od ul. Słonecznikowej do ul. Osiedle.

Koszt ogólny zadania oszacowano na blisko 11 mln złotych.

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

baner poziomy technologie wod-kan webinarium 23 maja [06.05-23.05.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2024