Reklama

AD1A odpady budowlane [08.01-14.01.2025]

Nowy zakład recyklingu baterii litowych w Żarkach

Nowy zakład recyklingu baterii litowych w Żarkach
E. M.
14.03.2024, o godz. 15:29
czas czytania: około 2 minut
0

Nowy zakład w Żarkach wchodzi na rynek, oferując rozwiązania w obszarze recyklingu baterii litowych, akumulatorowych oraz odpadów produkcyjnych z branży elektromobilności. Jest to największa instalacja tego typu w Europie, która wykorzystuje innowacyjną technologię opartą na zielonej energii. Jakie potencjalne korzyści dla środowiska naturalnego i gospodarki może przynieść taka zaawansowana infrastruktura recyklingowa?

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B Sprawozdania roczne BDO [08.01-18.02.25]

Eneris, firma działająca na rzecz ochrony środowiska i transformacji energetycznej ogłasza inaugurację swojego najnowszego przedsięwzięcia – Eneris B&R (Batteries & Recycling).

Instalacja recyklingu baterii litowych oraz odpadów akumulatorowych 

Zakład, zlokalizowany w Żarkach, uruchamia największą w Europie działającą instalację recyklingu baterii litowych oraz odpadów akumulatorowych, a także odpadów produkcyjnych z branży elektromobilności. Dzięki zastosowaniu zrównoważonej, opartej na wykorzystaniu zielonej energii, mechanicznej technologii,  firma wspiera transformację energetyczną, przyczyniając się do powrotu cennych materiałów do obiegu gospodarczego, w tym strategicznych surowców i metali rzadkich.

– „Zrównoważony rozwój wymaga praktycznego podejścia do kwestii środowiskowych stosując przy tym wydajne i proekologiczne rozwiązania. Zgodnie z wymaganiami i pozwoleniami, nasz zakład w Żarkach jest w stanie przetworzyć 27 tys. ton baterii litowych pochodzących z rynku europejskiego. Pięcioletnie doświadczenie we współpracy z międzynarodowymi klientami referencyjnymi potwierdza jakość usług świadczonych przez Eneris”  – powiedział podczas otwarcia Christophe Saint-Yves, prezes Eneris B&R.

Transformacja energetyczna i rozwój elektromobilnośći 

Firma stosuje niskoemisyjne, oparte na zielonej energii, procesy mechanicznego przetwarzania, co pozwala na wysoki stopień odzysku oraz produkcję wysokiej jakości czarnej masy. Ta mieszanina metali, w tym miedzi, aluminium i polimerów, może być wykorzystana do produkcji nowych akumulatorów, przyczyniając się do dalszej redukcji zużycia surowców.

Zakład w Żarkach będzie przetwarzać baterie litowe, m.in. z pojazdów elektrycznych, stanowiąc wyzwanie ze względu na specyfikę tych akumulatorów. Zwiększająca się liczba zużywanych akumulatorów w Europie wymaga efektywnych rozwiązań recyklingowych, zwłaszcza w kontekście transformacji energetycznej i rozwoju elektromobilności.

Firma od 2019 r. jest graczem na europejskim rynku recyklingu akumulatorów, zapewniając producentom gwarancję efektywnego i zgodnego z przepisami procesu recyklingu. Zgodnie z regulacjami Unii Europejskiej, każda bateria litowa wprowadzona na rynek musi być poddana recyklingowi, co obejmuje zarówno zużyte akumulatory, jak i odpady produkcyjne.

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

AD1A odpady budowlane [08.01-14.01.2025]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 ZM Zieleń na terenach zabytkowych [08.01-31.01.25]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2025