W Poznaniu powołano do życia Wielkopolską Platformę Wodorową, która ma być jednym z narzędzi do walki z niską emisją. Według jej członków, to właśnie wodór będzie paliwem przyszłości.
Łódzki ekopatrol złożony ze strażników miejskich skontrolował od początku października 551 posesji pod kątem jakości spalanych w mieszkaniach paliw grzewczych. W 164 przypadkach były one nieprawidłowe.
Świdnica będzie liderem projektu wymiany wysokoemisyjnych źródeł ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych na terenie wybranych gmin aglomeracji wałbrzyskiej, w skład którego wchodzi 15 gmin z regionu. Rekomendowana kwota dofinansowania wynosi ok. 14,2 mln zł, natomiast całkowita wartość tego projektu to ponad 24,2 mln zł.
Na obszarze Krakowa od 1 września 2019 r. w instalacjach spalania paliw dopuszczone jest stosowanie wyłącznie paliw gazowych lub lekkiego oleju opałowego. Jak wykazują kontrole, niestety wielu mieszkańców nie przestrzega tego zakazu.
Zachęcenie do włączenia się w walkę ze smogiem zarówno dzieci, jak i starszych osób to główny cel kampanii edukacyjnej, która realizowana w jest w województwie śląskim.