1 / 9

Ogród pełen roślin i symboli, których obecność znajdziemy w Starym i Nowym Testamencie powstał w Lidzbarku Warmińskim. Miejscowa parafia uzyskała na tę inwestycję dofinansowanie z Unii Europejskiej. Ogrody biblijne, sprzyjające modlitwie lub medytacji, stają się coraz popularniejsze.

Ogród biblijny w lidzbarskiej parafii św. Andrzeja Boboli zajmuje około 900 m kw. Umieszczono w nim niewielkie konstrukcje architektoniczne nawiązujące do scen biblijnych i posadzono około tysiąca roślin kilkudziesięciu gatunków, których nazwy można odnaleźć w Piśmie Świętym.

Zdaniem proboszcza ks. Piotra Duksy, jest to nie tylko pierwszy taki obiekt w województwie warmińsko-mazurskim, ale też jedyny ogród biblijny na północ od Warszawy. Zgodnie z założeniem ma to być przestrzeń sprzyjająca modlitwie i medytacji, umożliwiająca zwiedzającym wypoczynek. Wstęp do ogrodu jest bezpłatny.

Pierwszy ogród biblijny powstał w Kalifornii w 1957 r. Pomysł znalazł naśladowców na całym świecie. W Polsce takie ogrody zaczęły powstawać od 2006 r, m.in w Proszowicach, Myczkowcach, Chorzowie, Muszynie i Puławach.

Czytaj więcej

Skomentuj