W Ogrodzie Dendrologicznym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu uruchomiony zostanie park iluminacji “Magiczny Las” – atrakcja z iluminacjami, muzyką i botanicznymi opowieściami – poinformowała uczelnia. Ma to być unikalne połączenie edukacji i rozrywki.

Rzeczniczka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu Iwona Cieślik zapewniła, że uczelniany ogród dendrologiczny “rozbłyśnie jak nigdy wcześniej”. Atrakcja szykowana jest na zimę, ruszy w listopadzie.

Jak wyjaśniła, parki iluminacji to coraz popularniejszy na świecie format zimowej atrakcji w ogrodach botanicznych i dendrologicznych, które z naturalnych przyczyn zwykle zamykane są na zimę.

“Iluminacyjny spektakl podkreśli piękno ogrodu dendrologicznego, przyciągnie najmłodszych bajkowym klimatem, a wszystkim zwiedzającym przybliży przyrodę w niezwykle atrakcyjny sposób. Będzie to unikalne połączenie edukacji i rozrywki w cudownym klimacie” – podała.

Krzysztof Sachs z firmy, która zorganizuje nową atrakcję w poznańskim ogrodzie dendrologicznym podkreślił, że tego typu atrakcje od lat organizowane są w wielu amerykańskich ogrodach botanicznych.

“W Europie od lat można oglądać świetlne iluminacje w ogrodach botanicznych Berlina czy Edynburga. W Polsce od kilku lat ogromną popularnością cieszą się Królewskie Ogrody Światła w Wilanowie” – powiedział.

“Magiczny Las”, który powstanie w Ogrodzie Dendrologicznym UPP ma być “unikalnym kompleksem iluminacji, zapewniającym ponadkilometrowy spacer w magicznej atmosferze wykreowanej przez przeróżne efekty świetlne, muzyczne i dźwiękowe”.

Park będzie oferował kilka warstw narracyjnych od bajkowych, leśnych przygód oferowanych najmłodszym, poprzez magiczny leśny klimat atrakcyjny dla odbiorców w każdym wieku, po edukacyjny przekaz dotyczący drzew, roślin i zwierząt. Atrakcje iluminacyjne uzupełnione będą o dodatkowe aktywności, przygotowane zostaną też posiłki i gorące napoje.

Rzeczniczka podała, że obecnie trwa etap projektowania iluminacji. Przygotowanych ma być m.in. kilkadziesiąt ledowych rzeźb oraz kilkaset tysięcy punktów świetlnych.

Przejście całej trasy zajmie co najmniej godzinę. Atrakcja ma być czynna po zmierzchu. Wstęp będzie biletowany.

 

Czytaj więcej

Skomentuj