Reklama

envicon 2023 ad1a

„Ogrody i parki Białegostoku” - nowa publikacja Urzędu Miejskiego

„Ogrody i parki Białegostoku” - nowa publikacja Urzędu Miejskiego
jw
02.02.2022, o godz. 15:27
czas czytania: około 1 minuty
0

„Ogrody i parki Białegostoku” to wyjątkowa książka przygotowana przez Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków. Jest to kolejna publikacja poświęcona lokalnemu dziedzictwu kulturowemu.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Książka powstała dzięki wnikliwej pracy zespołu autorów: Iwony Górskiej, Joanny Kotyńskiej-Stetkiewicz, Anety Kułak, Lecha Pawlaty, Grzegorza Ryżewskiego, Klary Stetkiewicz i Wiesława Wróbla.

Spacer w czasie

Publikacja to swoisty spacer w czasie i przestrzeni po parkach i ogrodach Białegostoku. Lektura pozwoli poznać nie tylko nieznane dotąd daty i okoliczności powstania poszczególnych parków i ogrodów, ale także ich pomysłodawców i realizatorów.

Lokalne dziedzictwo kulturowe

W książce znalazły się między innymi plany parków obrazujące granice obszarów objętych ochroną konserwatorską – co nie zawsze pokrywa się z historycznymi granicami tych obiektów. Czytelników na pewno zainteresują liczne współczesne i archiwalne fotografie – niektóre niepublikowane do tej pory. „Ogrody i parki Białegostoku” ukazały się w nakładzie 500 egzemplarzy.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2023