Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Ostrów Wlkp. Blisko 6 mln zł na wymianę infrastruktury wodociągowo-kanalizacyjnej

Ostrów Wlkp. Blisko 6 mln zł na wymianę infrastruktury wodociągowo-kanalizacyjnej depositphotos
MŁ/PAP
15.01.2026, o godz. 12:03
czas czytania: około 2 minut
0

Ostrów Wlkp. w ubiegłym roku wydał na wymianę i ekologiczny rozwój infrastruktury wodociągowo-kanalizacyjnej prawie 6 mln zł. Wymieniono m. in. stare azbestowe rury, zbudowano nowe odcinki kanalizacji.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b ECOMONDO [01.06-30.06.26]

Inwestycjami dotyczącymi rozbudowy infrastruktury wodociągowo-kanalizacyjnej w Ostrowie Wlkp. zajmuje się WODKAN Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji SA.

Jak poinformował PAP dyrektor ds. technicznych Zdzisław Marek w ubiegłym roku firma wydała ok. 6 mln zł z przeznaczeniem na inwestycje mające zapewnić Ostrowianom bezpieczny i ekologiczny rozwój infrastruktury.

Gotowi na sytuacje kryzysowe

Spółka kupiła 16 specjalnych zbiorników do awaryjnego magazynowania wody, gotowych do użycia w sytuacjach kryzysowych. Środki zainwestowano w zakup ekologicznego i nowoczesnego taboru.

– Do spółki trafiły m.in. dwa samochody elektryczne, samochód terenowy, przyczepa-cysterna do wody pitnej – powiedział.

Wymienił, że zmodernizowano pompy i urządzenia dla oczyszczalni ścieków, zakończono też – rozpoczętą w 2024 r. – budowę elektrowni fotowoltaicznej na terenie stacji uzdatniania wody.

Spółka przeprowadziła renowację sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej o długości blisko 2 km. Zmodernizowano przyłącza wodne i wybudowano nowe odcinki sieci kanalizacji sanitarnej m.in. na ulicach Owocowej, Śliwkowej, Makowej, Leszczynowej i Żniwnej. Równocześnie przebudowano 10 km istniejących sieci w takich lokalizacjach jak ulice Bema, Chłopickiego, Gorzycka i Ledóchowskiego.

– Stare rury azbestowo-cementowe wymieniamy na wykonane z materiałów ekologicznych. Ma to ogromne znaczenie dla zdrowia publicznego, ochrony środowiska i komfortu życia mieszkańców – powiedział.

Zapewnił, że tego rodzaju prace będą kontynuowane w bieżącym roku a firma zabezpieczyła na ten cel ok. 8 mln zł. 

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ad2 pk plus [od 02.09.25]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d odpady z kanalizacji webinar [22.06-14.07.26]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2026