Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

Park Oruński w Gdańsku zyskuje nowe życie

Park Oruński w Gdańsku zyskuje nowe życie
jw
05.01.2016, o godz. 11:25
czas czytania: około 2 minut
0

Zakończył się II etap rewaloryzacji Parku Oruńskiego w Gdańsku. Park wzbogacił się m.in. o nowe oświetlenie, kanalizację teletechniczną oraz studnie kablowe.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Park Oruński to jeden z najstarszych parków (XVI w.), drugi co do wielkości park miejski w Gdańsku (po parku Oliwskim). Bardzo malowniczo położony – niedaleko kanału Raduni, w dolinie pomiędzy okalającymi go wzgórzami morenowymi. Ulokowany na 11 hektarach doliny potoku oruńskiego. Zabytki, stawy wodne, różnorodność roślin, park zabaw dla dzieci każdego dnia przyciągają mieszkańców szukających odrobiny spokoju w mieście.

Dzięki realizacji II etapu inwestycji park uzyskał dodatkową funkcję rekreacyjno-wypoczynkową nawiązującą do historycznego układu funkcjonującego w tym miejscu w okresie międzywojennym.

W ramach inwestycji wykonano roboty drogowe, roboty rozbiórkowe. W tym miejscu powstały ścieżki parkowe oraz place o nawierzchni z kostki granitowej. Nie zabrakło także nowych elementów małej architektury: drewnianych pomostów widokowych – 2 szt. i fontanny, ławek 32 szt., koszy na śmieci 12 szt. oraz murku z kamienia ciosanego. Oprócz tego w Parku Oruńskim rozbudowano sieć wodociągową i postawiono dwa hydranty pożarowe. Naturalną koleją rzeczy była konieczna wycinka drzew i krzewów oraz nowe nasadzenia drzew – 21 szt., krzewów – ok. 500 szt., a także obsadzenie kwietników roślinami jednorocznymi i bylinami, jak i wykonanie trawnika z siewu (ok. 2 000 m2).

Park zyskał nowe oświetlenie, kanalizację teletechniczną oraz studnie kablowe.

–  Roboty trwały trzy miesiące. Koszt realizacji to 1,38 mln zł. – informuje Michał Piotrowski, inspektor w Wydziale Promocji, Informacji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Gdańsk.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2024