Reklama

AD1A FITE 2024 [09.07-21.08.24]

Park w Poznaniu zrewitalizowany dzięki budżetowi obywatelskiemu

Park w Poznaniu zrewitalizowany dzięki budżetowi obywatelskiemu
PAP
12.10.2020, o godz. 8:42
czas czytania: około 2 minut
0

Zaniedbany wcześniej teren przy ul. Browarnej w Poznaniu zmienił swoje oblicze; zasadzono nowe drzewa i krzewy, założono trawniki oraz wydzielono alejki spacerowe. Część środków na odnowienie parku pochodziła z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

Jak przypomniał poznański magistrat, park przy ul. Browarnej powstał w latach 60. ubiegłego wieku, w rocznicę upamiętniającą XX-lecie PRL-u – taka też była jego ówczesna nazwa. Z roku na rok miejsce to było jednak coraz bardziej zaniedbane; w ostatnich latach pokrywał je nieuporządkowany gąszcz zieleni i zarośli. Park uznawano za nieistniejący, nie był zaznaczany nawet na mapach.

Zarząd Zieleni Miejskiej w Poznaniu przejął ten teren w 2015 roku, do rewaloryzacji przystąpił rok później. Urząd Miasta wskazał, że w parku wydzielono ścieżki spacerowe, zamontowano oświetlenie, ławki i stoły piknikowe oraz kosze na śmieci. Wybudowano także plac zabaw i siłownię zewnętrzną.

W parku posadzono także nowe rośliny: 5126 krzewów, 370 roślin okrywowych i 27 drzew oraz założono 1,8 ha trawników. Wśród roślin, które można tam podziwiać, jest azalia pontyjska. Park przy ul. Browarnej jest jedynym miejscem w przestrzeni publicznej Poznania, gdzie można zobaczyć ten krzew.

Część środków na odnowienie parku pochodziła z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Jak podkreśliła radna Monika Danelska, która złożyła poprawkę budżetową dotyczącą odnowienia parku, „na terenie Antoninka, Zielińca i Kobylego pola brakuje miejsc, w których mieszkańcy mogą się spotykać i ze sobą rozmawiać; nie ma tam domu kultury”.

“Dzięki rewitalizacji zaniedbanego parku poznaniacy z tej części miasta zyskali nie tylko przestrzeń do wypoczynku na świeżym powietrzu, ale również strefę integracji, gdzie mogą bezpiecznie spędzać wspólnie czas, także w dobie pandemii. Wiem, że chętnie korzystają z uroków tego miejsca” – dodała.

Powierzchnia odnowionego parku to 2,1 ha. Koszt realizacji inwestycji wyniósł 2,1 mln zł, z czego 600 tys. zł to środki z Poznańskiego Budżetu Poznańskiego 2019. (PAP)

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD1D AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024