Paweł Ciećko, który do tej pory sprawował funkcję pełniącego obowiązki szefa Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska (GIOŚ), został oficjalnie powołany na Głównego Inspektora Ochrony Środowiska.

Nowy Główny Inspektor Ochrony Środowiska wcześniej zarządzał Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska w Krakowie.

– Z dniem 1 listopada 2018 r. premier Mateusz Morawiecki powołał na stanowisko Głównego Inspektora Ochrony Środowiska Pawła Ciećko. Nominacja została wręczona przez Henryka Kowalczyka, ministra środowiska w dniu 5 listopada – podano w oficjalnym komunikacie GIOŚ.

Paweł Ciećko funkcję szefa GIOŚ objął już na przełomie lipca i sierpnia. Zastąpił wówczas na tym stanowisku Marka Haliniaka. Kierownictwo inspektoratu odwołano pod koniec lipca.

Zmiany kadrowe w GIOŚ pokryły się w czasie z falą pożarów odpadów w Polsce. Ministerstwo Środowiska znowelizowało także ustawę o odpadach, co m.in. dało większe uprawnienia inspektorom ochrony środowiska.

Paweł Ciećko na początku września podczas konferencji “Kompleksowa gospodarka odpadami” ujawnił, że oprócz nowych przepisów w GIOŚ będzie aż 600 nowych etatów.

– To była kwestia od wielu lat bardzo zaniedbana – mówił inspektor Ciećko. – Zakupimy profesjonalne drony do działań operacyjnych, które będą mogły pracować nie tylko w dzień, ale także nocą. Zbudujemy centralne laboratorium badawcze – zadeklarował i zapowiedział jednocześnie szeroko zakrojoną walkę z patologiami w gospodarce odpadami ze szczególnym naciskiem na pożary odpadów.

Paweł Ciećko, Główny Inspektor Ochrony Środowiska będzie jednym z prelegentów kongresu Envicon Environment 2018, który rozpocznie się 28 listopada w Warszawie.

Envicon 2018 750 x 300
UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj