Reklama

AD1A ECOMONDO [19.09-15.10.23]

PGE nie zamierza składać w tym roku wniosków o podwyżkę cen energii

PGE nie zamierza składać w tym roku wniosków o podwyżkę cen energii
PAP/dom
01.08.2022, o godz. 11:09
czas czytania: około 1 minuty
0

W 2022 r. nie złożymy wniosków o podwyżkę cen energii. Nasi klienci będą płacili za energię tak, jak do tej pory - powiedział w poniedziałek prezes Polskiej Grupy Energetycznej Wojciech Dąbrowski.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

#wybieramsrodowisko AD1A [16.08-15.10.23]

11 lipca rzeczniczka URE Agnieszka Głośniewska poinformowała, że trzech z czterech tzw. sprzedawców z urzędu energii elektrycznej złożyło Prezesowi URE wnioski o zmianę jeszcze w tym roku obowiązującej taryfy na sprzedaż odbiorcom w gospodarstwach domowych.

Sprzedawcy z urzędu, dla których Urząd Regulacji Energetyki zatwierdza taryfy na sprzedaż do gospodarstw domowych, to: Enea, Energa Obrót, Tauron Sprzedaż i PGE Obrót.

– My nie złożymy w tym roku wniosków o podwyżkę cen energii, więc wszyscy nasi klienci mogą być spokojni. Będą płacili za energię, tak, jak do tej pory – powiedział Dąbrowski w poniedziałek Programie 1 Polskiego Radia.

Dopytywany, jak zachowa się PGE w tej sprawie w przyszłym roku, odparł: “Tego jeszcze nie wiemy”.

Prezes URE Rafał Gawin 19 lipca podczas spotkania z dziennikarzami przekazał, że Urząd prowadzi analizę wniosków trzech sprzedawców prądu z urzędu o korektę taryfy.

– Nie wiem, czy będą korekty i kiedy. Czy ocenimy to, co zostało złożone, jako uzasadnione – stwierdził wówczas Gawin.

W przypadku zatwierdzenia korekt taryf, przedsiębiorstwa będą mogły wprowadzić je w życie najwcześniej 14, a najpóźniej 45 dni od decyzji regulatora.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

poleco 2023 ad1d [12.09-18.10.23]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2023