Kilka dni temu stacja ładowania samochodów elektrycznych uruchomiona została w Krynicy-Zdroju obok Hotelu Krynica. Kolejna stanie w Lądku-Zdroju. Następne pojawią się w Siedlcach, Rzeszowie i Lądku Zdroju.
W ten sposób PGE chce, w ramach programu „e-Mobility”, wspólnie z samorządami rozwijać infrastrukturę ładowania oraz tworzyć system zachęcający podmioty publiczne i prywatne do korzystania z pojazdów elektrycznych.
PGE coraz częściej wchodzi na lokalne rynki regionów uzdrowiskowych, które zgodnie z obowiązującymi przepisami spełniać muszą określone normy środowiskowe, w tym normy dotyczące poziomu zanieczyszczenia powietrza i natężenia hałasu.
Zainstalowane urządzenie to szybka stacja typu multistandard, z obsługą ładowania zarówno prądem stałym o mocy 50kW, jak i prądem zmiennym o mocy do 22 kW. Urządzenie wyposażone jest w złącza w standardzie CHAdeMO i CCS/Combo, a także złącze Typ-2. Ładowanie prądem stałym na tej stacji pozwala na naładowanie baterii samochodowej o przeciętnej pojemności 0-80 proc. w czasie do 30 minut. Wcześniej stacje do ładowania samochodów elektrycznych firma zamontowała w Łodzi i Siedlcach.
– To dopiero początek naszej współpracy z władzami samorządowymi miast z całej Polski. Testowanie projektu w miastach różnej wielkości i o różnorodnej specyfice umożliwia nam wypracowanie optymalnego kształtu współpracy i przyczynia się do udoskonalania oferty skierowanej do klientów – mówi Paweł Śliwa, wiceprezes PGE ds. innowacji. I dodaje, że coraz więcej jednostek samorządu terytorialnego jest zainteresowanych rozwijaniem u siebie infrastruktury elektromobilności.
Do końca września 2018 r. PGE będzie dysponować 25 punktami ładowania (w tym 14 o mocy 22 kW), co da jej 10 proc. udział w rynku. Całkowita moc ładowania wszystkich stacji wyniesie 344 kW. Spółka planuje podwojenie liczby punktów ładowania do końca roku.
Komentarze (0)