24 zespoły startupowe chce zbudować do końca roku Fundacja Startup Hub Poland we współpracy z PGNIG w ramach rządowego programu Poland Prize. Mają się one zająć energetyką oraz nowoczesnymi technologiami informatycznymi i komunikacyjnymi.

Fundacja Startup Hub Poland odpowiada za rekrutację startupów i koordynację programu akceleracyjnego. Jest to jedna z sześciu organizacji wybranych przez PARP, która może rozdysponować grant o wartości ok. 5 mln zł.

W ramach programu Poland Prize Startup Hub zaprasza zespoły naukowców, które mają za zadanie sprawdzić jeszcze nieskomercjalizowane rozwiązania z zakresu energetyki i ICT. Ponadto przetestowane zostaną istniejące startupy które realizują już innowacyjne projekty za granicą, ale chciałyby je rozwijać także w naszym kraju.

Najlepsze zagraniczne projekty otrzymają wsparcie finansowe w wysokości do 50 tys. euro ze środków publicznych. Na etapie akceleracji startupy zakwalifikowane do Poland Prize zyskają możliwość współpracy z partnerami korporacyjnymi. Wybrane będą mogły przeprowadzić pilotażowe wdrożenia w PGNiG, pozyskać finansowanie typu venture capital lub skorzystać z oferty grantowej na badania i rozwój technologii w Polsce.

– W pierwszym naborze projektów przeanalizowaliśmy kilkaset projektów. Z ponad 400 zgłoszeń z 63 krajów wybraliśmy osiem najlepszych. Dzięki wsparciu dużego przemysłu pobyt autorów tych innowacyjnych projektów w Polsce pozwoli im od początku włączyć się w pracę nad wyzwaniami technologicznymi w obszarze energetyki i ICT, które zidentyfikował PGNiG – mówi Maciej Sadowski, prezes Startup Hub Poland.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj