Reklama

AD1A FITE 2024 [09.07-21.08.24]

Pierwsze miejsce dla polskiego projektu budowy sieci szerokopasmowej

Pierwsze miejsce dla polskiego projektu budowy sieci szerokopasmowej
Barbara Krawczyk
20.11.2018, o godz. 10:47
czas czytania: około 2 minut
0

Komisja Europejska nagrodziła wysiłki Polski w konkursie European Broadband Awards. Nasz kraj doceniono za aktywne uczestnictwo w rozwijaniu infrastruktury internetowej, w tym na obszarach wiejskich. Decyzję podano 19 listopada w Brukseli.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

European Broadband Awards (Europejskie Nagrody Szerokopasmowe) to organizowany raz w roku przez Komisję Europejską konkurs, w którym międzynarodowe jury przyznaje wyróżnienia najlepszym inwestycjom w sieci szerokopasmowe.

Jego celem jest nagrodzenie dobrych praktyk w zakresie planowania, zarządzania i wdrażania sieci szerokopasmowych w Europie (sieci o dużej przepustowości) oraz ułatwianie wymiany wiedzy pomiędzy promotorami projektów.

Konkurs adresowany jest do podmiotów zarówno publicznych, jak i prywatnych, które aktywnie uczestniczą w rozwijaniu infrastruktury internetowej, w tym na obszarach wiejskich. W tegorocznej edycji startowało kilkadziesiąt inwestycji z całej Europy, a nagrody przyznano w pięciu kategoriach: Innowacyjne modele finansowania, redukcja kosztów i współinwestowanie w infrastrukturę przyszłości, spójność terytorialna na obszarach wiejskich i oddalonych, wpływ na społeczeństwo i gospodarkę oraz przystępność cenowa oraz otwartość i konkurencyjność.

Polska inwestycja zwyciężyła w kategorii „Spójność terytorialna na obszarach wiejskich i oddalonych”. W ramach projektu realizowanego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa zasięgiem sieci zostanie objętych ok. 11 tys. placówek oświatowych. Ponadto podłączenie do sieci szerokopasmowej o przepustowości co najmniej 100 Mb/s uzyska ok. 2 mln gospodarstw domowych.

Większość nich znajduje się małych miastach poniżej 5 tys. mieszkańców. W konkursie doceniono wpływ inwestycji na zrównoważony rozwój terytorialny. Gospodarstwa domowe mają być podłączone do internetu do 2021 r., a szkoły do 2020 r. Inwestycja finansowana jest z funduszy unijnych, ze środków Programu Polska Cyfrowa, wartość unijnego dofinansowania stanowi 3,5 mld zł.

Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d pszok [25.07-28.08.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Smart city
css.php
Copyright © 2024