Reklama

AD1A STIHL [01.05-24.05.2024]

Piotrków Trybunalski chce zmienić publiczny transport na proekologiczny

Piotrków Trybunalski chce zmienić publiczny transport na proekologiczny
dom
11.01.2021, o godz. 11:49
czas czytania: około 1 minuty
0

Piotrków Trybunalski będzie ubiegał się o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na zakup elektrycznych autobusów.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b Biuro Rozwoju Gdańska – rekrutacja [26.04.24-25.05.24]

Z początkiem roku NFOŚiGW ogłosił program “Zielony transport publiczny”, z którego można pozyskać nawet 80 proc. kosztów kwalifikowanych zakupu “elektryków”.

– Przygotowujemy stosowny wniosek i będziemy walczyć o te środki. Aktualnie przygotowujemy studium wykonalności – zapowiada Karol Szokalski, dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Inwestycja w wymianę taboru komunikacyjnego, to obok restrukturyzacji miejskiej ciepłowni i budowy farmy fotowoltaicznej, jedno z kluczowych działań na proekologicznej drodze Piotrkowa Trybunalskiego. Komunikacja miejska w ciągu najbliższych lat ma zmienić tabor na nowoczesny i niskoemisyjny. Do 2024 r. miasto zaplanowało w “Wieloletniej Prognozie Finansowej” szacunkową kwotę 30 mln zł na zakup ekologicznych autobusów.

– Cały czas przyglądamy się rynkowi samochodów elektrycznych, ale nie wykluczamy również zakupu hybryd czy proekologicznych nowoczesnych diesli (EURO 6). Szukamy źródeł finansowania w różnych programach. Jednym z nich jest ten z NFOŚiGW. Złożony wniosek do projektu „Zielony transport publiczny” nie wyklucza także starań o dofinansowania z innych programów – mówi wiceprezydent Piotrkowa Adam Karzewnik.

Przez dwa tygodnie lipca ubiegłego roku miasto testowało już autobus hybrydowy.

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

AD3b PZO 2024 [19.04-11.06.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Energia i recykling
css.php
Copyright © 2024