Projekt jest prowadzony przez Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju w Warszawie. Uczestniczy w nim 15 partnerów, w tym 12 położonych na obszarach wiejskich ośrodków terapeutycznych dla osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych.

Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii jest ostatnio priorytetowym zadaniem dla wszystkich członków Unii Europejskiej w związku ze zobowiązaniami wynikającymi z ratyfikacji protokołu z Kyoto. Dlatego w planach UE zawarto ambitny postulat uzyskania 20% udziału odnawialnych źródeł energii w bilansie produkcji energii elektrycznej w całej skali, co wiąże się z wysiłkiem skierowanym na znalezienie sposobów możliwie efektywnego ich wykorzystania.
W warunkach polskich podstawowym rodzajem energii odnawialnej jest biomasa. Stanowi ona ok. 90% całkowitych, możliwych do uzyskania zasobów w tej kategorii nośników energii. Stąd też należy oczekiwać w naszym kraju znacznego wzrostu zainteresowania produkcją i wykorzystaniem biomasy jako paliwa.

Produkcja biomasy jako terapia
Zjawisko to legło u podstaw zainicjowania programu szkoleniowego związanego z aktywizacją zawodową środowiska uczestników terapii w ośrodkach leczenia i terapii osób uzależnionych od środków psychoaktywnych. Projekt „Dajmy sobie pracę – Ekoszansa” jest realizowany przy udziale środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Inicjatywy Wspólnotowej EQUAL. Stanowi ona część strategii Unii Europejskiej na rzecz stworze...