Czym będzie baza, której stworzenie zapowiada się w założeniach do projektu ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym?

Na stronie internetowej Ministerstwa Środowiska 21 stycznia br. został zamieszczony projekt założeń projektu ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (ZSEE). Dokument jest dosyć ogólny i odnosi się do nowej dyrektywy WEEE, wskazując zagadnienia, które muszą zostać implementowane do nowej ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym. Jedynym polskim aspektem, wychodzącym poza ramy legislacyjne narzucone przez dyrektywę, jest próba stworzenia elektronicznego systemu monitorującego przepływ zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

A oto fragment projektu założeń odnoszący się do tegoż zagadnienia.

Przepisy nowej ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym wprowadzić mają większą dostępność i transparentność danych o zebranym i przetworzonym zużytym sprzęcie i tym samym zwiększyć kontrolę prawidłowego funkcjonowania całego systemu. Cel ten może zostać osiągnięty w szczególności przez stworzenie elektronicznego systemu monitorującego przepływ zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego przez cały cykl jego życia, począwszy od momentu jego wytworzenia, aż do ostatecznego zagospodarowania. System obejmie więc swoim zakresem podmioty zbierające zużyty sprzęt, kolejne podmioty zajmujące się jego zagospodarowaniem...

Wykup dostęp do płatnych treści Portalu Komunalnego!

Chcesz mieć dostęp do materiałów Portalu Komunalnego Plus?