Zakład Gospodarki Odpadami SA w Bielsku-Białej powstał w latach 2008-2012 w ramach projektu pn. ?Budowa kompleksowego systemu gospodarki odpadami dla miasta Bielska-Białej i gmin powiatu bielskiego?. Pracuje na rzecz 270 tys. mieszkańców.

Dzięki środkom unijnym pochodzącym z Funduszu Spójności oraz dofinansowaniu z WFOŚiGW w Katowicach wprowadzono szereg efektywnych rozwiązań technicznych oraz technologicznych służących kompleksowemu zagospodarowaniu odpadów wytworzonych przez mieszkańców miasta Bielsko-Biała oraz okolicznych gmin.

Strategia zrównoważonego rozwoju

W ZGO SA przyjęto strategię zrównoważonego rozwoju. Wprowadzono wiele nowoczesnych rozwiązań i technologii. Wszystko po to, aby uzyskać z odpadów komunalnych jak największy strumień surowców wtórnych, a tym samym zminimalizować ilość tych trafiających na składowisko. Działalność Zakładu skupia się przede wszystkim na ochronie środowiska, przy zachowaniu bezpieczeństwa pracy oraz zaangażowaniu pracowników. Obok głównej działalności związanej z przetwarzaniem odpadów prowadzone są działania edukacyjne, które kształtują prawidłowe postawy ekologiczne mieszkańców z terenu obsługiwanego przez RIPOK. ZGO SA prowadzi również regularny dialog z otoczeniem, wspiera różne lokalne inicjatywy i wydarzenia kulturalne.

Na terenie Zakładu wprowadzono wiele efektywnych rozwiązań organizacyjnych, technicznych oraz technologicznych. Przykładami takiego dz...

Wykup dostęp do płatnych treści Portalu Komunalnego!

Chcesz mieć dostęp do materiałów Portalu Komunalnego Plus?