Z Januszem Łodziewskim, prezesem Miejskich Wodociągów i Kanalizacji,
spółka z o.o. w Koszalinie, rozmawia Robert Lubecki


Spółka Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Koszalinie obchodzi w tym roku jubileusz 50-lecia powstania i działalności, który zbiegł się z historyczną datą wejścia naszego kraju do Unii Europejskiej. Czy koszalińskie wodociągi – firma o półwiecznej tradycji i doświadczeniu – są przygotowane do funkcjonowania w nowych warunkach, które będą obowiązywać polskie przedsiębiorstwa po 1 maja bieżącego roku?
Przystąpienia naszego kraju do Unii Europejskiej oczekujemy bez obaw, z dużą nadzieją. Już kilka lat temu, myśląc o tej właśnie chwili, podjęliśmy działania dostosowujące naszą działalność do wymogów i standardów unijnych. Służyło temu m.in. wdrożenie systemu zarządzania jakością i środowiskiem według norm ISO, modernizacja oczyszczalni ścieków w Jamnie, która doprowadziła do trzykrotnego zmniejszenia obecności azotu w ściekach i gruntowny remont laboratorium, które po przebudowie będzie zabiegać o specjalistyczną akredytację na świadczenie usług. Z myślą o akcesji i poprawie jakości wody rozpoczęliśmy i kontynuujemy budowę nowoczesnej stacji uzdatniania wody w Mostowie. Oddanie w przyszłym roku stacji do użytku zapewni naszej wodzie najwyższe europejskie parametry. Jeżeli do tego dodamy ba...

Wykup dostęp do płatnych treści Portalu Komunalnego!

Chcesz mieć dostęp do materiałów Portalu Komunalnego Plus?