Rozwojowi i wdrażaniu rozdrabniaczy sprzyja kilka czynników. Pierwszym z nich jest motywacja, a następnym dobra wiedza (know-how) w zakresie budowy i eksploatacji maszyn. Najważniejszym jednak bodźcem jest swobodny dostęp do kapitału, a także chłonne rynki zbytu.

Motywacje mają najczęściej charakter solidarnościowy, a ich podstawą jest chęć ulżenia współobywatelom w niedoli wynikającej z niedoskonałości rozwoju technologii. Z kolei wiedza w zakresie wymyślania, wdrażania i produkcji nowych maszyn i specjalnych urządzeń do recyklingu jest rozwijana na wielu polskich uczelniach. Obecne unijne programy wspomagające dobrze służą zaspokajaniu potrzeb finansowych małych i średnich przedsiębiorstw. Z kolei rynki zbytu dla maszyn i technologii recyklingu rosną i zgodnie z ustawą o odpadach1 muszą rosnąć!
Aby przeanalizować warunki rozwoju i efektywne wdrożenia nowych rozdrabniaczy, potrzebna jest wiedza operacyjna i informacje na określone tematy. Nie można się obejść bez danych o potencjalnej ilości recyklatu polimerowego, drzewnego, betonowego itp., które trafią do przetworzenia w skali kraju, a także bez wiedzy o liczbie zainteresowanych producentów, użytkowników rozdrabniaczy i użytkowników produktu rozdrabniania. Analizując warunki rozwoju, należy także określić stan, potrzeby, przeznaczenie, efektywność działania i możliwości zastosowania nowych rozdrabniaczy w różnych obszarach recyklingu. Dla potencjalnych producentów rozdrabniaczy ważne są ...