Na podstawie prowadzonego przez Głównego Inspektora Ochrony Środowiska rejestru przedsiębiorców i organizacji odzysku sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz danych zawartych w bazie danych o sprzęcie i zużytym sprzęcie corocznie sporządzany jest raport. Jaki wyłania się z niego obraz gospodarki ZSEE?


Zgodnie z art. 88 ust. 1 Ustawy z 11 września 2015 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (DzU z 2015 r., poz. 1688), Główny Inspektor Ochrony Środowiska sporządza i przekazuje ministrowi właściwemu do spraw środowiska do 30 lipca każdego roku roczny raport o funkcjonowaniu systemu gospodarki zużytym sprzętem w poprzednim roku kalendarzowym. 

Z rejestru ubyło prawie 550 przedsiębiorców
Według prowadzonego przez GIOŚ od 1 lipca 2006 r. rejestru przedsiębiorców i organizacji odzysku sprzętu elektrycznego i elektronicznego, 31 grudnia 2015 r. było do niego wpisanych 16 563 przedsiębiorców, w tym 5872 wprowadzających sprzęt, 13 863 zbierających zużyty sprzęt, 170 prowadzących zakłady przetwarzania, 128 prowadzących recykling, 15 prowadzących inne niż recykling procesy odzysku oraz dziewięć organizacji odzysku sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Do rejestru GIOŚ-u w 2015 r. wpisano: 564 wprowadzających sprzęt, 898 zbierających zużyty sprzęt, 18 prowadzących zakład przetwarzania, 15 prowadzących recykling, dwóch prowadzących inne niż recykling procesy odzysku oraz jedną org...

Wykup dostęp do płatnych treści Portalu Komunalnego!

Chcesz mieć dostęp do materiałów Portalu Komunalnego Plus?