Wzrastająca liczba odpadów z tworzyw sztucznych powoduje, iż szuka się coraz to innych rozwiązań ich zagospodarowania. Unikalnym recyklingiem jest użycie odpadowych, brudnych folii z tworzyw sztucznych do budowy dróg w Indiach.

Indyjski przemysł tworzyw sztucznych rozwinął się z powodu ekstremalnie surowych gróźb premiera tamtejszego rządu, który planuje zakazać używania reklamówek z tworzyw sztucznych w jednym indyjskim stanie. Leżący w południowej części Indii stan Tamil Nadu jest wielkości Europy. Odpady z tworzyw sztucznych stały się utrapieniem tamtejszych indyjskich miast. Niepotrzebne tony worków foliowych zalegają wzdłuż rzek i w zakamarkach ulic. W związku z tym przygotowano ograniczenia dla ukrócenia tych praktyk, jednak może to mieć poważne konsekwencje dla ponad 65 mln mieszkańców regionu. Podobne ograniczenia są rozważane w innych stanach. Osobą, która zaangażowała się w eliminowanie powstałych odpadów jest profesor Ramesh Vasudevan z Thiagarajarskiej Akademii Inżynierskiej w Madurai, który współpracuje z przedstawicielami przemysłu tworzyw sztucznych przy projekcie zagospodarowania tych odpadów.
Indie wskutek rozwijającej dynamicznie gospodarki mają problem z surowcami. Ograniczona ilość surowców powoduje aktywność przedsiębiorstw i przemysłu, którzy ponownie wykorzystują odpady przez odzysk i recykling (maksymalnie je eksploatując), podobnie jak to jest robione w kilku innych rozwijających się krajach azjatyckich. Jednym z ważniejszych c...