Wyzwania i szanse, jakie stoją przed nami w gospodarce odpadami, czy efektywna gospodarka wodno-ściekowa będą wiodącymi, ale nie jedynymi tematami, jakie poruszane będą podczas tegorocznego Kongresu ENVICON w Poznaniu. Warto już teraz zarezerwować sobie czas 26-27 października na spotkanie z autorytetami, ekspertami i praktykami z branży.

Organizowany przez firmę Abrys ENVICON towarzyszy Targom POL-ECO-SYSTEM na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Podczas tegorocznej edycji poruszane będą tematy związane z gospodarką odpadami ? szczególnie te dotyczące MBP oraz termicznego przekształcania odpadów komunalnych. Nie zabraknie też zagadnień z zakresu gospodarki wodno-ściekowej ? w tym związanych z efektywnością systemów wodociągowo-kanalizacyjnych. Wraz z przedstawicielami EurEau ? europejskiej organizacji zrzeszającej operatorów sieci wodociągowych i kanalizacyjnych ? zorganizowany zostanie panel dyskusyjny na temat europejskich modeli gospodarki wodno-ściekowej. Z kolei wspólnie z przedstawicielami Inicjatywy Sekretarza Generalnego ONZ Global Compact w Polsce planowane jest seminarium dotyczące europejskich korytarzy transportowych w kontekście wyzwań środowiskowych. Wspomniane zagadnienia zostaną rozwinięte podczas pierwszego dnia Kongresu ? 26 października.

Drugiego dnia (27 października) odbędzie się seminarium ?Nasze zasoby są policzone?, zorganizowane przez europejskie stowarzyszenie EEB (European Environmental Bureau), k...

Wykup dostęp do płatnych treści Portalu Komunalnego!

Chcesz mieć dostęp do materiałów Portalu Komunalnego Plus?