W minionym miesiącu członkowie Komisji Środowiska (ENVI) stanęli przed kolejnymi wyzwaniami. Najważniejszymi z nich były dyskusja na temat sprawozdania o Unii Energetycznej oraz głosowanie w komisji ENVI nad sprawozdaniem dotyczącym gospodarki o obiegu zamkniętym.

Podczas sesji plenarnej w Strasburgu głosowano również nad sprawozdaniem o bezpieczeństwie energetycznym, dla którego wiodącą komisją była Komisja Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE), ale które zawierało w sobie również wiele elementów środowiskowych, wchodzących w kompetencje komisji ENVI.

Dodatkowo od 21 maja trwały negocjacje międzyinstytucjonalne dotyczące sprawozdania, którego jestem autorem, o ograniczeniu niektórych emisji ze średnich ośrodków spalania energetycznego, o których pisałem w poprzednim, czerwcowym felietonie na łamach ?Przeglądu Komunalnego?. Te negocjacje znalazły swój finał 23 czerwca. Ich wynik, zanim trafi pod obrady całego PE, musi jeszcze zostać zaaprobowany przez Radę i Komisję ENVI, w której głosowanie odbędzie się 15 lipca. Ten temat jest szczególnie ważny w kontekście Polski, dlatego mój kolejny felieton będzie mu w całości poświęcony.

Raport dotyczący bezpieczeństwa energetycznego

Sprawozdanie z inicjatywy własnej było odpowiedzią na komunikat Komisji Europejskiej z 28 maja 2014 r. Po roku prac w komisji ITRE sprawozdanie trafiło pod obrady całej izby Parlamentu. Obok bardzo dobrych zapisów dotyczących zewnętrznego ...

Wykup dostęp do płatnych treści Portalu Komunalnego!

Chcesz mieć dostęp do materiałów Portalu Komunalnego Plus?