Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie” powołana została przez zjazd założycielski 14 września 1992 r. Dziś jest to ogólnopolska organizacja samorządu gospodarczego zrzeszająca 436 członków – przedsiębiorstwa, których potencjał produkcyjny wody pitnej w Polsce szacuje się na ok. 85%.
W maju br. Rada przyjęła informację o zamiarze odejścia na emeryturę dyrektora Izby, Józefa Wiśniewskiego, którego poprosiliśmy o krótkie podsumowanie dotychczasowej działalności organizacji. (red.)

Na posiedzeniu Rady Izby 19 maja 2004 r. poprosiłem o rozwiązanie stosunku pracy z dniem 31 sierpnia 2004 r. Powód jest bardzo prozaiczny – ukończyłem 65 lat, a zatem wszedłem w wiek emerytalny.
Zdecydowałem, że przekażę ster w momencie osiągnięcia wieku emerytalnego, przy doskonałej kondycji Izby. Trzeba wiedzieć, kiedy odejść.
Jestem pierwszym i, jak dotąd, jedynym jej dyrektorem. Byłem inicjatorem jej powołania, a prace organizacyjne jako sekretarz komitetu założycielskiego podjąłem już w marcu 1992 r. Najważniejszym zadaniem dla mnie była integracja branży wodociągowo-kanalizacyjnej i stworzenie silnej reprezentacji jej interesów. Działalność Izby została dostrzeżona przez różne gremia centralne.
Wyrazem tego był m.in. mój udział w pracach sejmowych komisji nadzwyczajnych ds. ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków oraz ds. ustawy Prawo wodne. Ustawa o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę...

Wykup dostęp do płatnych treści Portalu Komunalnego!

Chcesz mieć dostęp do materiałów Portalu Komunalnego Plus?