W weekend Tramwaje Warszawskie uruchomiły specjalną linię tramwajową. Wzbogacony o elementy nawiązujące do środowiska naturalnego pojazd miał przypomnieć warszawiakom i turystom o zasobach przyrodniczych stolicy i ekologicznej komunikacji miejskiej.

W sobotę w Warszawie można było zobaczyć i przejechać się specjalnym tramwajem linii “LAS”. Pojazd kursował trasą z Tarchomina przez Młociny do centrum i z powrotem na Tarchomin przez Marymont.

Wnętrze tramwaju zostało zaaranżowane na warszawski las – pełen drzew, krzewów i kwiatów oraz żyjących w nim zwierząt – wiewiórek, lisów, saren czy ptaków. Na gości tramwaju czekały również ulotki i informacje przypominające, że tramwaje to ekologiczny środek transportu, a także różne ciekawostki dla głodnych wiedzy, którzy dowiedzą się m. in. ile tlenu wytwarza jedno drzewo.

W stolicy 22 km torowisk obsadzone są trawą i rozchodnikiem. Trawniki zdobią warszawskie ulice, tłumią hałas, a także oczyszczają powietrze. Gdy wczesną jesienią zakończy się remont trasy na ul. Grochowskiej, przybędzie kolejne 3,5 km zielonych torów. Podobne trawniki pojawią się m.in. na Białołęce, Gocławiu i w Wilanowie.

Akcję przeprowadziły Tramwaje Warszawskie we współpracy z Lasami Miejskimi-Warszawa.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj