W Krakowskim Parku Technologicznym trwa obecnie pilotażowy program, w ramach którego start-upy pracują nad wdrożeniami swoich produktów i usług wspólnie z doświadczonymi przedsiębiorcami.

Już po raz drugi Krakowski Park Technologiczny otworzył nabór do tzw. programu akceleracyjnego, czyli programu stymulującego rozwój młodych firm pracujących nad rozwiązaniami dla przemysłu i smart city.

Celem projektu jest połączenie potencjału regionalnych start-upów z infrastrukturą, doświadczeniem oraz zasobami polskich korporacji.

Do drugiej edycji zakwalifikowanych zostanie 12 firm. Uczestnicy mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości do 200 tys. zł oraz pomoc ekspertów i dużych przedsiębiorstw. Wśród nich znalazły się EC Grupa, Kraków Airport, Protech, Oknoplast, ES-SYSTEM, Astor czy Fideltronik.

Druga edycja rozpocznie się w listopadzie. Do udziału w projekcie mogą zgłaszać się polskie start-upy, działające na rynku nie dłużej niż 5 lat i posiadające produkt lub działający prototyp rozwiązania B2B w jednym z trzech obszarów: Industry 4.0, IIoT lub smart city. Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj