Niemal 295 mln zł ma kosztować budowa odcinka drogi S7 Napierki – Mława. Jeszcze więcej, bo ponad 446 mln zł zostanie przeznaczone na budowę tej samej drogi z Mławy do Strzegowa. 20 grudnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowy z wykonawcami.

Czternastokilometrowy odcinek Napierki – Mława i liczący 21,5 km Mława – Strzegowo to dwa z czterech odcinków S7 na terenie województwa mazowieckiego zaplanowanych do realizacji przez olsztyński oddział GDDKiA.

Inwestycje powstaną w systemie „Projektuj i buduj”. Ich wykonawcy będą więc odpowiadać również za projekty budowlane, złożenie wniosków o Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej.

W sumie w ramach inwestycji ma powstać 71 km drogi S7. Do wspomnianych odcinków dojdą jeszcze Strzegowo – Pieńki (o długości około 22 km), oraz Pieńki – Płońsk (liczące około 13,7 km).

Wykonawcą odcinka Napierki – Mława będzie konsorcjum firm Strabag i Strabag Infrastruktura Południe. Fragment Mława – Strzegowo wybuduje konsorcjum firm Porr z Warszawy oraz wiedeński PorrBau z Wiednia. Budowy mają potrwać niemal trzy lata i zakończyć się wiosną 2021 r.

Inwestycja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Łącząca północ z południem kraju droga S7 biegnie od Gdańska przez Warszawę, Kraków, aż do Rabki-Zdrój.

Źródło: GDDKiA

Czytaj więcej

Skomentuj