Grupa Polsat Plus wraz z ZE PAK planuje zainwestować ok. 0,5 mld zł w technologie wodorowe w ciągu pięciu lat, poinformował wiceprezes GPP Maciej Stec. Plany obejmują budowę całego łańcucha: od produkcji wodoru w elektrolizerni, po sieć magazynową, stacje paliw i produkcję autobusów wodorowych.

– Wraz z ZE PAK chcemy stać się wiodącym producentem zielonego wodoru. Zakładamy inwestycje rzędu ok. 0,5 mld zł w pięć lat, fazowane względem tempa budowy rynku zielonego wodoru – powiedział Stec.

Jak podano, celem Grupy jest posiadanie 100 MW elektrolizerni (pierwszy elektrolizer w II kw. 2022 r.) i produkcja 40 ton wodoru na dobę. Ponadto trwają już testy pierwszych magazynów paliwa tego rodzaju.

– Chcemy wejść także w dystrybucję wodoru. Trwają prace nad budową sieci stacji tankowania wodorem. Chcemy mieć min. 30 stacji. Pierwsze stacje są w fazie pozwoleń na budowę – dodał Stec.

Ponadto wskazał, że ZE PAK stworzył prototyp polskiego autobusu wodorowego. Według jego słów, plan zakłada docelową produkcję 100 autobusów rocznie w fabryce, która ma ruszyć w 2023 r. w Świdniku.

Grupa Polsat Plus ogłosiła też nową strategię uwzględniającą m.in. inwestycje w aktywa zielonej energii.

Czytaj więcej

Skomentuj