Reklama

AD1A STIHL [01.05-24.05.2024]

Polscy recyklerzy na chińskim rynku. Czy to początek współpracy?

Polscy recyklerzy na chińskim rynku. Czy to początek współpracy?
E. M.
10.05.2024, o godz. 14:19
czas czytania: około 2 minut
0

Reprezentacja 16 osób ze Stowarzyszenia „Polski Recykling” wzięła udział w tegorocznym Chinaplas, największych targach przemysłu tworzyw sztucznych i gumy na świecie, które odbyły się kwietniu w Szanghaju. Polska delegacja pojawiła się na miejscu na zaproszenie organizatora, a jej celem było zacieśnienie relacji gospodarczych, w tym uzyskanie bezpośrednich kontaktów do producentów sprzętu i maszyn oraz zbadanie rynków zbytu dla polskich recyklatów.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Misją polskiej delegacji na chińskich targach branży recyklingowej była promocja naszego kraju oraz wymiana wiedzy i doświadczeń w przetwarzaniu czy recyklingu odpadów. Reprezentanci stowarzyszenia mieli okazję zapoznać się z najnowszymi trendami w branży oraz zacieśnić współpracę z dostawcami sprzętu i maszyn, która przez pandemię została mocno utrudniona i przez ostatnie 4 lata odbywała się głównie przez europejskich pośredników.

Budowanie mostów handlowych

Oprócz celów networkingowych i zakupowych, ważnym aspektem wizyty na tegorocznym Chinaplas było znalezienie rynku zbytu dla polskich recyklatów, a konkretnie półproduktów w postaci regranulatów. Powodem, dla którego jest to konieczne, jest brak działającego systemu ROP w Polsce, który regulowałby używanie obowiązkowego recyklatu. Dlatego rodzimi recyklerzy zmuszeni są szukać nabywców zagranicą, nawet w Chinach.

– Spotkanie z międzynarodowym gronem recyklerów to zawsze doskonała okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy rynkami, dlatego z radością przyjęliśmy zaproszenie na to wydarzenie. Możemy też śmiało stwierdzić, że jednym z sukcesów naszej delegacji jest odnowienie relacji po pandemii COVID-19, która znacząco utrudniła nam kontakt i handel z naszymi partnerami. Teraz chcemy zrobić kolejny krok i zbudować stabilną pozycję polskich firm recyklingowych na światowym rynku. Mamy szczerą nadzieję, że nasza misja gospodarcza przybliży otwarcie zagranicznych rynków dla polskich regranulatów, co pozwoli rodzimemu recyklingowi znacząco przyspieszyć dalszy rozwój. – mówi Sławomir Pacek, Prezes Stowarzyszenia “Polski Recykling”.

Największe międzynarodowe targi

CHINAPLAS to obecnie największe międzynarodowe targi branży tworzyw sztucznych i gumy na świecie. Tegoroczna, trzydziesta szósta edycja wydarzenia odbyła się w Szanghaju w dniach 23-26 kwietnia.

Polscy recyklerzy w Chinaplas 2024

W skład polskiej delegacji na wydarzeniu weszli reprezentanci firm: SPDC INTERNATIONAL SP. Z O.O., SPDC PRO-WAY SP. Z O.O., ECO-WORLD Plastics Recycling SEBASTIAN DUMA SP.K., RECYKLER Łukasz Tokarz, VIVASTO S.A., REPRO PLAST sp. z o.o., EKOSERWIS MARCIN ŁYSIAK, GM COLOR SP. Z O.O. oraz MTB TRZEBIŃSCY SP.K.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024