1 / 3

Tysiące wrzosów, chryzantem i kapusty ozdobnej już wkrótce pojawi się na miejskich kwietnikach w Warszawie. Wystartowało jesienne sadzenie kwiatów. Pierwsze kompozycje można już podziwiać w parku Ujazdowskim i Ogrodzie Saskim.

Miejskie kwietniki w Warszawie zapełniają się jesiennymi kwiatami. Zakład Oczyszczania Miasta zaczął sadzenie od parku Ujazdowskiego, gdzie pojawiły się białe, żółte, bordowe i fioletowe chryzantemy oraz purpurowa kapusta ozdobna. Ten park ozdobi 3,2 tys. kwiatów.

Na miejskich rabatach będzie rosło także 8 tys. wrzosów. Kompozycje z 3 tys. białych, różowych i czerwonych wrzosów można już podziwiać w Ogrodzie Saskim. Pojawią się one również na innych stołecznych kwietnikach, m.in. przy ul. Senatorskiej, Zakroczymskiej, Bonifraterskiej i Rondzie de Gaulle’a.

Żółte, czerwone, białe i fioletowe chryzantemy udekorują z kolei Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście oraz Plac Trzech Krzyży. Natomiast różowe chryzantemy w konfiguracji z czerwonymi wrzosami będzie można podziwiać przy ul. Emilii Plater.

Po raz pierwszy na zlecenie ZOM obsadzone zostaną również donice przy ul. Świętokrzyskiej. Chryzantemy to jedne z najpopularniejszych kwiatów w jesiennych nasadzeniach. Zachwycają nie tylko intensywnymi kolorami, ale także dobrze znoszą niskie temperatury, a przede wszystkim długo kwitną – do późnej jesieni.

W sumie na przyulicznych kwietnikach i w miejskich parkach na zlecenie Zarządu Oczyszczania Miasta posadzonych zostanie 17,5 tys. jesiennych kwiatów. Zgodnie z kalendarzem ogrodniczym niebawem zasadzonych zostanie również 170 tys. cebul tulipanów, narcyzy i krokusów.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj