Reklama

AD1A EGOE [27.03-27.04.24]

Ponad 800 drzew dla Lublina

Ponad 800 drzew dla Lublina
jw
07.10.2021, o godz. 14:45
czas czytania: około 2 minut
0

Mapa nasadzeń kilkuset drzew na terenie Lublina gotowa - dobiegły końca prace związane z ustalaniem lokalizacji.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B regionalne Bolesławiec [09.04-23.04.24]

Po etapie wnikliwych analiz uzgodnione zostały miejsca na posadzenie blisko 830 drzew. Zgodnie z planem mają pojawić się w przestrzeni miasta jeszcze w tym roku. Zwiększenie ilości drzew na terenach miejskich to zadanie z VII edycji  Budżetu Obywatelskiego pod nazwą “Lublin przeciw zanieczyszczeniu powietrza. Drzewa dla każdej dzielnicy”.

– Projekt realizowany jest w dwóch etapach. Pierwszy przebiegał pod znakiem zbierania propozycji lokalizacji nasadzeń w poszczególnych dzielnicach i konsultacji. Zakończył się symbolicznym sadzeniem drzew na terenach wskazanych przez Rady Dzielnic. Następnie, przystąpiliśmy do bardzo długiego i żmudnego procesu uzgodnień z jednostkami merytorycznymi i zarządcami terenów lokalizacji zgłoszonych przez mieszkańców. Tempo całego procesu uzależnione było nie tylko od dużej liczby propozycji, które należało przeanalizować. Wpływ na to miała również konieczność sprawdzenia ich pod kątem kolidowania z istniejącą infrastrukturą i z ewentualnymi zgłoszeniami inwestycji ulokowanych również na wskazywanych działkach – mówi Hanna Pawlikowska, dyrektor Biura Miejskiego Architekta Zieleni.

Projekt “Lublin przeciw zanieczyszczeniu powietrza. Drzewa dla każdej dzielnicy” zakłada zakupienie i posadzenie na terenie Lublina kilkuset drzew, w miejscach wskazanych przez mieszkańców. Termin zgłaszania lokalizacji nasadzeń trwał do końca kwietnia. Zgłoszono łącznie 431 propozycji dla 25 dzielnic biorących udział w projekcie.

Wskazane miejsca poddane były ocenie pod kątem infrastruktury podziemnej, własności terenu, planu zagospodarowania, doboru gatunkowego oraz kompozycji estetycznej przez zespół ekspertów z dziedziny architektury krajobrazu, dendrologii i gospodarki przestrzennej. Ostatecznie wybrano do realizacji 50 lokalizacji, w których zostanie posadzonych 829 drzew liściastych.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

Ad3b IT W ZIELENI [17.04-25.06.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD3b PZO 2024 [19.04-11.06.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024