Zmiany prawne z zakresu OZE – zarówno krajowe, jak i w szczególności unijne – nie zwalniają tempa. Ostatnio sporo mówi się chociażby o unijnym rozporządzeniu w sprawie rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych (AFIR), które ma być wiążące od 13 kwietnia przyszłego roku. Wynika z niego między innymi obowiązek przyśpieszenia budowy stacji ładowania pojazdów elektrycznych, tak aby ich liczba odpowiadała liczbie zarejestrowanych pojazdów.
Zagadnienie wskazane w tytule niejednokrotnie już pojawiało się w analizach prowadzonych przez autora na łamach „Przeglądu Komunalnego”. Warto jednak do niego wrócić, bowiem interpretacja prawa w tej materii ciągle budzi wątpliwości.
Październikowe wybory zmieniły układ sił politycznych w Polsce. Nowe otwarcie to nowe szanse na załatwienie spraw, które przez lata nie doczekały się załatwienia. Ale to też ryzyko, że na fali zmian podjęte zostaną decyzje, które zagrozić mogą dotychczas zgromadzonemu dorobkowi. W tej sytuacji warto sobie przypomnieć, co w gospodarce odpadami stanowi długofalową, obliczaną na dziesięciolecia strategię. I na tej podstawie budować taktykę na najbliższe lata.
Polacy zadecydowali: po ośmiu latach rządów PiS-u – czas na zmiany. Także w ochronie środowiska, także w branży komunalnej. Polityków nowej kadencji Sejmu i Senatu zapytaliśmy o ich priorytety w pracy parlamentarnej.
Cele określone przez inicjatorów światowych konkursów różanych można podsumować w następujący sposób: wyróżnianie nowych odmian róż, tych jak najbardziej pachnących, oryginalnych i obficie kwitnących, w tym roślinności odpornej na choroby i ataki pasożytów. W ostatnim czasie odmiany polskich róż zostały docenione na arenie międzynarodowej.