Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

Potop zalał Watykan

Potop zalał Watykan
szp
13.09.2021, o godz. 14:16
czas czytania: około 1 minuty
0

Ulewa, która przeszła nad gminą Kamienica (woj. małopolskie) zalała m.in. wieś Zbludza. Pod wodą znalazły się górskie przysiółki: Majochów, Brzęczków i Watykan.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Ulewa, która przeszła nad tą częścią Małopolski rozpoczęła się w niedzielę, 12 września, ok. godz. 17. Woda zalała pola, gospodarstwa i pomieszczenie szkoły podstawowej.

Nieprzejezdna była droga powiatowa łącząca Kamienicę z Limanową. Strażacy, którzy usuwali jej skutki w rejonach Beskidu Wyspowego utknęli po interwencjach na zalanym terenie. Do remiz mogli wrócić dopiero po kilku godzinach.

Latem nad Polską przeszły liczne nawałnice. Pod koniec czerwca woda zalała ulice Poznania, (zawalił się tam dach hali sportowej), a także Krakowa.

W lipcu ulewy dotknęły też gminy w całej Małopolsce. Ulewne deszcze i wezbrane potoki spowodowały podtopienia domów i uszkodzenia w infrastrukturze drogowej w  Nowym Sączu i okolicach. W niektórych samorządach straty liczono w dziesiątkach milionów złotych.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ad3b WODKAN TI-MA [27.05 – 09.06.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2024