Kolejne 7,5 mln zł dofinansowania otrzyma powiat inowrocławski na przebudowę dróg powiatowych z Rządowego Programu Rozwoju Dróg.

Umowy podpisał wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

50 proc. wkładu własnego

Całkowita wartość obu zadań wynosi ok. 15 mln zł. Połowę kosztów, czyli 7,5 mln zł, pokryją środki rządowe.

Przebudowane zostaną drogi powiatowe relacji Wierzchosławice – Szadłowice na odcinku Skalmierowice – Szadłowice oraz fragment drogi relacji Jaksice – Tuczno – Rybitwy na odcinku Jaksice – Tuczno. Łączna długość modernizowanych odcinków wynosi ok. 5,5 km.

Nadrabianie zaległości

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podkreśla, że przez ostatnie 7 lat kujawsko-pomorskie samorządy wybudowały lub zmodernizowały przy wsparciu rządowym przeszło 2 tys. km dróg. Łączna kwota dofinansowania dla województwa kujawsko-pomorskiego na 2022 r. to ponad 156 mln zł.

– To ogromne wsparcie. Z różnych programów drogowych do naszych samorządów trafił już ponad 1 mld zł. Przede wszystkim są to środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. To jest naprawdę ogromna liczba zadań, które samorządy zrealizowały. Te drogi cały czas są istotnym elementem rozwoju województwa, w tym także powiatu inowrocławskiego – podkreślił wojewoda.

Dodał, że potrzeba ich wybudowania była artykułowana przez Starostę Inowrocławskiego, ale również samorządy gminne, które chętnie korzystają z dróg powiatowych.

Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

Czytaj więcej

Skomentuj