Powstanie Polska Izba Wodoru

Powstanie Polska Izba Wodoru
E. M.
11.07.2024, o godz. 14:59
czas czytania: około 2 minut
0

Wielkopolski samorząd ogłosił powstanie Polskiej Izby Wodoru, która ma zrzeszać przedsiębiorców i instytucje zaangażowane w rozwój zeroemisyjnej gospodarki. Misją Izby jest jednoczenie środowisk związanych z technologią wodorową oraz wspieranie inicjatyw w tej dziedzinie. Organizacja będzie współpracować z władzami w zakresie polityki wodorowej i promować edukację specjalistów.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Przedsiębiorców i instytucje zainteresowane ideą zeroemisyjnej gospodarki zrzeszać ma Polska Izba Wodoru, której powstanie zapowiedział w czwartek wielkopolski samorząd. Jej misją ma być jednoczenie środowiska związanego z technologią wodorową i rozwój inicjatyw wodorowych.

Misja Polskiej Izby Wodoru

Celem Izby jest m.in. współpraca z organami państwowymi i samorządowymi w zakresie kształtowania polityki wodorowej w aspektach prawnych, a jednocześnie upowszechnianie dobrych praktyk. Polska Izba Wodoru ma również przyczynić się do promocji kształcenia specjalistów w zakresie technologii wodorowych.

Przewodniczącym grupy inicjatywnej PIW został prof. Michał Wieczorowski.

– Chcemy wspierać inicjatywy wodorowe, które przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Wierzymy, że wodór jest kluczem do przyszłości naszej planety, a Polska Izba Wodoru ma na celu przyspieszenie tego procesu – powiedział Wieczorowski.

Wielkopolski samorząd poinformował, że inicjatywa narodziła się podczas tegorocznej edycji organizowanych w Poznaniu targów H2Poland i Net Zero poświęconych technologiom wodorowym i dekarbonizacyjnym oraz w oparciu o sieć kontaktów w środowisku samorządowym, biznesowym i naukowym.

Przyszłość z wodorem

– To wynik dyskusji przedsiębiorców, naukowców i pasjonatów zaangażowanych w technologie wodorowe, skupionych m.in. w ramach Wielkopolskiej Platformy Wodorowej, gremium powołanego przez wielkopolski samorząd – podało biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Zdaniem Jacka Bogusławskiego z zarządu województwa PIW ma szansę przyspieszyć proces wdrażania technologii wodorowych i umożliwi członkom izby aplikowanie o środki zewnętrzne, w tym środki europejskie.

Województwo wielkopolskie jest pierwszym polskim regionem, który posiada własną strategię wodorową do 2030 roku z perspektywą do 2040 oraz platformę networkingową – Wielkopolską Platformę Wodorową.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024