Jeszcze przez niemal miesiąc firmy budowlane mogą składać oferty w przetargu na budowę ul. Folwarcznej w Poznaniu. Nowe rozwiązanie komunikacyjne ma uspokoić ruch na ul. Folwarcznej, Browarnej i Dymka i połączyć osiedle PTBS z pętlą tramwajową. Dzięki przebudowie ulicy mieszkańcy będą mogli w kilkanaście minut dotrzeć do centrum miasta.

Prace budowlane maja objąć budowę i rozbudowę ul. Folwarcznej na odcinku od ul. Szwajcarskiej do ul. Stalowej (wraz z połączeniem ul. Szwajcarskiej i Folwarcznej), rozbudowę ul. Stalowej od ul. Folwarcznej do Piwnej, budowę małego ronda na połączeniu ul. Stalowej i Folwarcznej, rozbudowę skrzyżowania ul. Piwnej, Kobylepole i Stalowej do skrzyżowania typu małe rondo.

Wybudowane maja zostać też przejścia i przejazdy kolejowe, droga rowerowa, chodnik, oświetlenie oraz kanalizacja deszczowa. Nasadzona ma zostać również nowa zieleń. Dodatkowo, w ramach tej umowy, w ul. Kobylepole powstanie kanalizacja sanitarna i wodociąg wraz z przyłączami. Wodociąg z przyłączami zbudowany zostanie również w ul. Piwnej i Reknickiej. Powstaną też nowe przystanki autobusowe – przy ul. Szwajcarskiej oraz przed planowanym rondem – u zbiegu ulic Folwarcznej i Stalowej.

Zainteresowani wykonawcy mogą składać swoje oferty do 24 września. Wykonawca wyłoniony w przetargu będzie miał maksymalnie 14 miesięcy od dnia podpisania umowy na realizację prac i dokonanie wszelkich odbiorów.

Źródło: PAP

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj