1 / 6

Poznaniacy już wkrótce będą podróżować po mieście nowoczesnymi tramwajami Moderus Gamma. Podpoznańska firma pokonała w przetargu m.in. innego producenta związanego z Wielkopolską – spółkę Solaris.

Produkująca je firma Modertrans z podpoznańskich Biskupic wygrała przetarg na zakup 50 niskopodłogowych tramwajów dla MPK Poznań.

W największym w historii poznańskiego MPK przetargu na zakup tramwajów złożone zostały trzy oferty. Rywalami Modertransu były konsorcjum Stadler Polska i (również wywodzącego się z okolic Poznania) Solarisu oraz bydgoska Pesa.

Nadchodzące szkolenia on-line:

Komisja przetargowa oceniła oferty pod względem formalnym i merytorycznym, przyznając punkty za każde kryterium. Najważniejszym z nich była cena, która miała wagę aż 80 proc.

Pozostałe kryteria brane pod uwagę przez komisję przetargową to m.in. niskie podłogi w pojazdach, pojemność tramwajów, szerokość przejścia wewnątrz pojazdu, czy warunki serwisu gwarancyjnego, w tym także napraw powypadkowych.

W ocenie komisji, oferta Modertransu opiewająca na kwotę 397 mln zł, była najkorzystniejsza. Oznacza to, że już wkrótce na poznańskie tory wyjedzie nowoczesny Moderus Gamma, który swoją premierę miał w listopadzie ubiegłego roku.

Czytaj więcej

Skomentuj