Zuchwała kradzież w Poznaniu. Z chodnika przy jednej z ulic na poznańskim Górczynie skradziono pojemnik na bioodpady. Zdarzenie nagrała kamera monitoringu.

O zdarzeniu pisze portal epoznan.pl. Do kradzieży doszło w piątek przy ul. Krzywej w Poznaniu. Sytuację zarejestrował monitoring.

Jeden z mieszkańców okolicy wystawił pojemnik na bioodpady na swój podjazd, aby został odpowiednio oznaczony przez służby Związku Międzygminnego Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej (GOAP). Związane jest to z tym, że od 1 stycznia ruszyła w Poznaniu zbiórka bioodpadów.

Niestety, wieczorem ktoś pojemnik… ukradł. Właściciele domów jednorodzinnych muszą zakupić kosz na własną rękę. Jego koszt to ok. 100-200 zł, a kupić go można chociażby na Gratowisku (PSZOK) należącym do Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu. Jednak, jak widać, nie wszyscy wybierają tę drogę.

– (…) Bezczelnie ktoś podszedł (jeszcze z psem i latarką), sprawdził czy pusty… i po prostu ukradł – mówi o kradzieży brązowego pojemnika poszkodowany mieszkaniec ul. Krzywej.

Sprawą obecnie zajmuje się policja, która otrzymała już nagranie z monitoringu.

Czy Poznań jest gotowy na zbiórkę bioodpadów?

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj