Reklama

envicon 2023 ad1a

Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami w Płocku inwestuje w OZE

Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami w Płocku inwestuje w OZE
sm
15.01.2019, o godz. 13:08
czas czytania: około 1 minuty
0

Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami w Płocku będzie niezależne energetycznie. Sięgnie po odnawialne źródła energii z fotowoltaiki i energii wiatrowej. PGO dostało 1,4 mln zł dotacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014–2020.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

PGO odpowiada za przyjmowanie odpadów komunalnych z terenu Płocka i sąsiednich gmin. Fundusze z RPO pozwolą spółce na budowę elektrowni fotowoltaicznej o mocy 1 MW wraz z wiatrakiem o mocy 15–20 KW na terenie zakładu produkcyjnego w Kobiernikach.

W ramach projektu zaplanowano montaż ponad 3,5 tys. paneli fotowoltaicznych (które zasilą zakład produkcyjny w energię elektryczną), montaż turbiny wiatrowej z pionową osią obrotu i włączenie nowej instalacji do sieci energetycznej.

– Rosnące z roku na rok zapotrzebowanie na energię elektryczną, wynikające z dynamicznego rozwoju gospodarczego Polski, wymaga szczególnej dbałości zarówno o bezpieczeństwo dostaw energii, jak i szukanie jej alternatywnych źródeł. Cieszę się, że płockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami, korzystając ze środków unijnych, postawiło na energię odnawialną – powiedział Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

Inwestycja zapewni całkowite pokrycie zapotrzebowania na energię ze źródeł odnawialnych. Produkcja energii na potrzeby własne i sprzedaż nadwyżki przyniesie zakładowi znaczne oszczędności. Projekt będzie miał również pozytywny skutek dla środowiska, dzięki zmniejszeniu emisji zanieczyszczeń do powietrza. Skorzystają na tym zwłaszcza mieszkańcy gminy Stara Biała, w której mieści się zakład.

Projekt o wartości 6,4 mln zł wesprą unijne środki w kwocie 1,4 mln zł. Umowę na dofinansowanie podpisali marszałek Adam Struzik, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Gospodarowania Odpadami w Płocku Stefan Kotlewski oraz wiceprezes Katarzyna Jakubowska.

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ABRYS new [webinaria od 13.06.23]_AD1a

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Energia i recykling
css.php
Copyright © 2023