Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Łomży zamierza przekazać kilka tysięcy maseczek ochronnych. Otrzymają je seniorzy i pracownicy łomżyńskiego, jednoimiennego szpitala zakaźnego.

MPWiK zakupił już ponad 5 tys. z włókniny, które, po wcześniejszej sterylizacji, nadają się do ponownego użycia. – W tych trudnych czasach musimy solidaryzować się i pomagać sobie nawzajem – mówi Mariusz Konopka, prezes spółki MPWiK.

Maseczki ochronne to obecnie jeden z najbardziej rozchwytywanych towarów w kraju. Zapotrzebowanie rośnie, ponieważ od 16 kwietnia bez maseczki nie będzie można wychodzić z domu – ich noszenie koniczne będzie w, na ulicach, w sklepach i w środkach komunikacji miejskiej.

Ceny maseczek poszybowały w górę. Co prawda sieć Żabka, dzięki rezygnacji z marży, ma sprzedawać je po 16,17 zł za 10 szt., ale są to maseczki jednorazowe. Ceny wielorazowych maseczek w e-sklepie Poczty Polskiej sięgają 49,95 zł za 5 szt., co daje 9,99 zł/szt.

Do seniorów w Łomży trafią właśnie maseczki wielorazowego użytku.

Jeśli chodzi o maseczki, to nie pierwsza akcja w Łomży. Akcję szycia zapoczątkował tamtejszy urząd, wspólnie z miejscowymi motocyklistami z klubu „Wild Dogs”. Do akcji włączyli się wolontariusze  fundacji “L”, którzy wciąż zostawiają maseczki w skrzynkach pocztowych najstarszych mieszkańców Łomży.

Pozostałe trafią do Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego przemianowanego na jednoimienny szpital zakaźny, Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, Grupy Ratowniczej „Nadzieja”, Domu Pomocy Społecznej oraz łomżyńskiego hospicjum.

Maseczki jednorazowe i bawełniane. Gdzie wyrzucać lub jak je prać

Źródło: Radio Eska

Czytaj więcej

Skomentuj