Reklama

AD1A Forum Recyklingu 2024 [04.07-14.10.24]

Przemysław Grycman nowym prezesem PWiK w Rybniku

Przemysław Grycman nowym prezesem PWiK w Rybniku
19.09.2023, o godz. 11:51
czas czytania: około 2 minut
0

Z dniem 19 września br., Przemysław Grycman, dotychczasowy dyrektor Rybnickich Służb Komunalnych objął funkcję Prezesa Zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. z siedzibą w Rybniku. Karierę rozpoczął jako referent, a następnie obejmował stanowiska mistrza, starszego mistrza, zastępcy kierownika działu utrzymania dróg, p.o. kierownika działu utrzymania dróg, kierownika działu utrzymania dróg i w końcu dyrektora.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

Procedura powoływania na stanowisko Prezesa Zarządu zakończyła się 14 września br., a nowy prezes objął stanowisko dziś (19 września br.).

Od referenta do prezesa

Uprzednio, przez ponad 13 lat, Przemysław Grycman kierował Rybnickimi Służbami Komunalnymi, a w samej jednostce był zatrudniony od 2000 roku. Karierę rozpoczął jako referent, a następnie obejmował stanowiska mistrza, starszego mistrza, zastępcy kierownika działu utrzymania dróg, p.o. kierownika działu utrzymania dróg, kierownika działu utrzymania dróg i w końcu dyrektora.

Przemysław Grycman ukończył Politechnikę Śląską w Gliwicach na kierunku budownictwo o specjalności inżynieria miejska oraz technologiczno-inżynierska. Ukończył również studia podyplomowe MBA (Master of Business Administration).

Łukasz Karbowiński szefem RSK

W związku z objęciem nowej funkcji przez Przemysława Grycmana, Prezydent Miasta Rybnika – na podstawie art. 21. Ustawy o pracownikach samorządowych – powierzył na 3 miesiące wykonywanie pracy na stanowisko Dyrektora Rybnickich Służb Komunalnych Łukaszowi Karbowińskiemu, który w RSK pracuje od 2011 roku.

W Rybnickich Służbach Komunalnych Łukasz Karbowiński rozpoczął pracę na stanowisku kierowcy pojazdu ciężarowego kierowanego m.in. do udziału w akcjach zima.

Drogi i rowery

Następnie Łukasz Karbowiński pełnił funkcję mistrza działu zajmującego się oznakowaniem drogowym. Kolejnym etapem jego kariery była funkcja zastępcy kierownika działu ds. utrzymania dróg. A dodatkowym obszarem odpowiedzialności Łukasza Karbowińskiego stały się kwestie związane z bezpieczeństwem i higieną pracy w RSK. Jednocześnie w ramach swoich obowiązków, od 2019 roku, pełnił on rolę koordynatora rowerowego (oficera rowerowego) Miasta Rybnik.

Autor publikacji i wystąpień

Łukasz Karbowiński jest też absolwentem Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach. Posiada tytuł inżyniera bezpieczeństwa i higieny pracy oraz tytuł magistra zarządzania.

Jest również autorem publikacji naukowych i opracowań strategicznych związanych z mobilnością miejską. Prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych z zakresu planowania przestrzennego, systemów komunikacyjnych i infrastruktury technicznej. Występuje też jako prelegent na konferencjach i wydarzeniach związanych z mobilnością miejską, ze szczególnym uwzględnieniem ruchu rowerowego.

 

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD1D AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024