Reklama

AD1A ECOMONDO [19.09-15.10.23]

Przemysław Grycman nowym prezesem PWiK w Rybniku

Przemysław Grycman nowym prezesem PWiK w Rybniku
19.09.2023, o godz. 11:51
czas czytania: około 2 minut
0

Z dniem 19 września br., Przemysław Grycman, dotychczasowy dyrektor Rybnickich Służb Komunalnych objął funkcję Prezesa Zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. z siedzibą w Rybniku. Karierę rozpoczął jako referent, a następnie obejmował stanowiska mistrza, starszego mistrza, zastępcy kierownika działu utrzymania dróg, p.o. kierownika działu utrzymania dróg, kierownika działu utrzymania dróg i w końcu dyrektora.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Procedura powoływania na stanowisko Prezesa Zarządu zakończyła się 14 września br., a nowy prezes objął stanowisko dziś (19 września br.).

Od referenta do prezesa

Uprzednio, przez ponad 13 lat, Przemysław Grycman kierował Rybnickimi Służbami Komunalnymi, a w samej jednostce był zatrudniony od 2000 roku. Karierę rozpoczął jako referent, a następnie obejmował stanowiska mistrza, starszego mistrza, zastępcy kierownika działu utrzymania dróg, p.o. kierownika działu utrzymania dróg, kierownika działu utrzymania dróg i w końcu dyrektora.

Przemysław Grycman ukończył Politechnikę Śląską w Gliwicach na kierunku budownictwo o specjalności inżynieria miejska oraz technologiczno-inżynierska. Ukończył również studia podyplomowe MBA (Master of Business Administration).

Łukasz Karbowiński szefem RSK

W związku z objęciem nowej funkcji przez Przemysława Grycmana, Prezydent Miasta Rybnika – na podstawie art. 21. Ustawy o pracownikach samorządowych – powierzył na 3 miesiące wykonywanie pracy na stanowisko Dyrektora Rybnickich Służb Komunalnych Łukaszowi Karbowińskiemu, który w RSK pracuje od 2011 roku.

W Rybnickich Służbach Komunalnych Łukasz Karbowiński rozpoczął pracę na stanowisku kierowcy pojazdu ciężarowego kierowanego m.in. do udziału w akcjach zima.

Drogi i rowery

Następnie Łukasz Karbowiński pełnił funkcję mistrza działu zajmującego się oznakowaniem drogowym. Kolejnym etapem jego kariery była funkcja zastępcy kierownika działu ds. utrzymania dróg. A dodatkowym obszarem odpowiedzialności Łukasza Karbowińskiego stały się kwestie związane z bezpieczeństwem i higieną pracy w RSK. Jednocześnie w ramach swoich obowiązków, od 2019 roku, pełnił on rolę koordynatora rowerowego (oficera rowerowego) Miasta Rybnik.

Autor publikacji i wystąpień

Łukasz Karbowiński jest też absolwentem Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach. Posiada tytuł inżyniera bezpieczeństwa i higieny pracy oraz tytuł magistra zarządzania.

Jest również autorem publikacji naukowych i opracowań strategicznych związanych z mobilnością miejską. Prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych z zakresu planowania przestrzennego, systemów komunikacyjnych i infrastruktury technicznej. Występuje też jako prelegent na konferencjach i wydarzeniach związanych z mobilnością miejską, ze szczególnym uwzględnieniem ruchu rowerowego.

 

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

poleco 2023 ad1d [12.09-18.10.23]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2023