1 / 4

Ukończono kolejną inwestycję w ramach katowickiego budżetu obywatelskiego. Tym razem na Giszowcu, gdzie zrewitalizowano skwer pomiędzy ulicami Barbórki i Wojciecha.

W ramach rewitalizacji na skwerze ustawiono nowe ławki, latarnie, kosze na śmieci, bujaki dla dzieci a także stojak na rowery. Pojawił się także chodnik i ścieżka z kostki betonowej. Łączny koszt projektu to 241,5 tys. zł.

– Mieszkańcy zdecydowali, że chcą przywrócić tę przestrzeń do życia, zrobić z nieużytku miejsce, gdzie starsi mogą usiąść, dzieci pobiegać, a kwiaty będą cieszyć oczy – zaznaczyła podczas weekendowego otwarcia Joanna Król, wnioskodawczyni projektu.

– Gratuluję inicjatorom projektu na Giszowcu udanej inwestycji. Budżet jest narzędziem aktywizacji mieszkańców. Efekt partycypacji mieszkańców robi duże wrażenie i powinien być zachętą do dalszej aktywności – podkreślał wówczas prezydent Katowic Marcin Krupa.

Łącznie w ramach budżetu obywatelskiego w Katowicach zrealizowano już ponad 200 zadań za ponad 25 mln zł. – Tak duża kwota przeznaczona na budżet obywatelski wynika z założenia, że mieszkańcy bardzo dobrze wiedzą, co jest potrzebne w ich otoczeniu – mówi prezydent.

Czytaj więcej

Skomentuj